• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Bojowniki- gębacze

#41
Trzy sześciocentymetrowe rybki w 112 litrach? Chyba żartujesz, to chyba strasznie agresywne ryby. Tutaj http://smp.ibcbettas.org/species/picta.html zalecają dla grupki ryb 10 galonowy zbiornik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Na 60 litrów nie dawałbym więcej niż 3 sztuki, bo to jednak ciągle bojki. Spokojne tak długo, jak nie maja w głowie rozpłodu.

Nie do końca wiem co tak szokuje. Przecież B. splendens też mają 6-7 cm, a w życiu bym nie chciał mieć więcej jak dwójki w 112 l. Już cierpię z haremem 1+3 i crowntailem przerobionym na plakat. ;]

Na parkę byłoby Twoje akwa idealne, tylko pamiętaj że bojki potrzebują akwarium które tak w 1/2 składa się z totalnych haszczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Zszokowała mnie liczba rybek na akwarium. Trzyma je same, czy z innymi rybami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Bojowniki trzyma się w podobnych ilościach na baniak jak porównywalnej wielkości pielęgnice. Obsadę możesz uzupełnić przykładowo o małe razbory(małe, nie mikro) czy piskorki.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Trigonostigma heteromorpha byłaby chyba dobrym towarzystwem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Lepiej Hengeli albo espei, ale nie w 54 l.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Hmmmm. Dzień dobry Smile Grechu ja bym zaryzykował taki układ 3m/1f tak żeby za duszno tam nie było. Żeby samica miała się na kim wyżyć jak jeden samiec bedzie inkubował. Akwarium oczywiście mocno zagracone. Coś ala dla pielęgniczek, ale więcej gałązek w toni i rośliny posadzone na dziko Wink Nie dodawałbym żadnych rozpraszaczy, może z czasem, coś bardzo małego. Aha największa radość jest z oglądania samych bojków. Ale jak by co to ja się nie znam :p
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
do 60l dałbym co najwyżej 2+1, 6 sztuk to już 112l
tarliskowe 30 dla pary
rozmnożyłem te ryby mogę sporo o nich powiedzieć
w trakcie tarła i inkubacji samice potrafią agresywnie bronić samca, do tego stopnia, że zamęczą lub ubiją inne ryby pływające w promieniu 20-30 cm
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Wracając do problemu związanego z akwarium dla parki Betta picta. Postanowiłem, że umieszczę je w mocno zarośniętym i zagraconym akwarium 40x25x25cm. Tarło będą odbywały w 11 litrowym pudełku http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/produc.../S39885645. Po tarle samiec zostanie sam do momentu wypuszczenia młodych i wróci z powrotem do stęsknionej samicy. I kusi mnie żeby im dać torf zamiast piasku na dno Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
torf to nie jest zły pomysł, pamiętaj tylko o stabilnych parametrach, te ryby wbijają się w podłoże, są zdecydowanie bardziej denne niż splendensy, przy torfie będzie często chmura pyłu
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości