• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: A. bitaeniata Careiro

#11
Fajny żłobek Smile w pracy, szukał bym wymówki żeby zostawać po godzinach i się gapić...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ja i tak spędzam w robocie 10-12h więc mi styka.
Trochę bieda z tymi tarłami, żlobkami bo od 3 tygodni podmianki nie mogę zrobić;(

Z obserwacji baniaka-samiec chyba w końcu dojrzał do ojcostwa. Kiryski zbieraja łomot od obu rodziców, choć siłą rzeczy straty w potomstwie są.
Problemem jest artemia. Ostatnia nastawilem w sobote, dzis o 11 ostatnia dawke rybska dostały i do jutra muszą wytrzymać.

Ciekawe czy p. Scalare uda się coś odchować-w poprzednim zielonym aranżu 2 dni to max-kiedy przecinki widzialem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Luźne samce pielęgniczek odłowiłeś? One takie spustoszenie czynią? Może wszystkich pixeli nie przejedzą... Tarlaki sobą zajęte to jest szansa że nacieszysz oko.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Nie - samce pozostawiłem wszystkie w szle - raz ze w robocie nie mam warunków na 2 szkło a dwa - w naturze też nikt nie odławia.
Inna sprawa-poprzednio mialem A. baenchi i mialem straszny problem z wyzbyciem się młodych ryb - nie wiem czy na bitaeniaty będą chętni

Na godz 18 dzis wyglądało to tak, że znacznych ubytków maluchów apisto nie było, przerzedziły sie natomiast przecinki P. scalare
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Największe szanse przeżycia młodych bitek będziesz miał przy obsadzie 1+3. Bitki to ryby haremowe stąd takie parcie samca na sex. Gdy będzie miał więcej niż jedną samicę się harce rozłożą i samice będą miały więcej czasu na odchów. U mnie np. samiec gniazda nie bronił w ogóle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Mam akwa o dnie 150x50. Troszkę szkoda mi było marnować taką powierzchnię jedynie na 1+3. Dlatego dalem 3+3 choć myślałem nawet o 5+3. Biorąc 3 samców liczyłem, że niejako samce zajmą też się sobą. Niestety dominanta pozostałe 2 samce nawet nie próbują zneutralizować
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
A myślałem, że skalary dłużej wytrzymają właśnie. Co do odchowu młodych pielęnic to dręczą mnie co jakiś czas podobne rozterki, nikt nie chce "szarej", agresywnej, drapieżnej i do tego płochliwej ryby Sad No chyba, że chcesz taką nabyć to wtedy trudnno ją dostać, kosztuje 200zł i kupujesz 6szt Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(09-09-2014, 22:14 PM)dzikakuna napisał(a): A myślałem, że skalary dłużej wytrzymają właśnie. Co do odchowu młodych pielęnic to dręczą mnie co jakiś czas podobne rozterki, nikt nie chce "szarej", agresywnej, drapieżnej i do tego płochliwej ryby Sad No chyba, że chcesz taką nabyć to wtedy trudnno ją dostać, kosztuje 200zł i kupujesz 6szt Wink

Akurat bitki szare nie są Wink jedyny problem, że aby nacieszyć oko jej barwami trzebaby ja w CW trzymać. Ale przecież nie będę szkodził rybom żeby kolorki popodziwiać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(09-09-2014, 22:11 PM)miszszczu napisał(a): Mam akwa o dnie 150x50. Troszkę szkoda mi było marnować taką powierzchnię jedynie na 1+3. Dlatego dalem 3+3 choć myślałem nawet o 5+3. Biorąc 3 samców liczyłem, że niejako samce zajmą też się sobą. Niestety dominanta pozostałe 2 samce nawet nie próbują zneutralizować
Bo to jest niestety szkodliwy mit pokutujący na pielęgniczkach. Zakłada się, że skoro są "małe"(jak na pielęgnice) to dużych terytoriów nie potrzebują. A w naturze samce obejmują swoje terytoria nawet na 2-3 m2, gdzie mają po kilkanaście samic.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Czyli powinienem wydać 2 samce?
Natura - naturą, a życie akwarysty swoje.
Chętnie posłucham mądrzejszych od siebie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości