• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: A. bitaeniata Careiro

#1
Thumbs Down 
Witam
Jakiś czas temu zakupilem 3+3 A. bitaeniata Careiro.
Ryby z odłowu.

Trzymam je w wodzie o zerowych twardościach, póki co ph=6,0 i stopniowo zbijam. Akwa ma 450l
Rybki są bardzo młode jednak już zaczynają "świntuszyć".
W poniedzialek całkiem dla mnie niespodziewanie oczom mym ukazał się widok samiczki z młodymi . Radość trwała zaledwie 24h. Po podaniu kolejnej porcji artemii na jedzonko oraz maluchy rzuciło się 2 samców i samica choć bardzo się starała straciła całe stadko. Co ciekawe konsumpcji dokonały 2 mniejsze samce, a ten największy-dominujący miał całe zajście w 4 literach.

Dziś kolejna samica wyprowadziła na spacer młode i boję sie powtórki. Samców nie mam gdzie odłowić. Jest szansa że samica nauczy się i ogarnie temat?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Miałem już A. bitaeniata odłów z Peru i właśnie u nich zaobserwowałem to samo zachowanie. Miałem już kilkanaście gatunków pielęgniczek i u żadnych takiego parcia na sex nie zauważyłem jak u samców Bitaeniata. Potrafi skubaniec wytłuc wszystkie młode w pół dnia i zacząć ponowne tańce z samicą.

Obawiam się, że jeżeli nie zagracisz akwarium bardziej, wrzucając sporo drewna cienkiego i kopę liści lub nie odłowisz samców to nic z tego nie będzie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tyle ze te skurczybyki wytłukły maluchy i sobie odpłynęły...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Poczekaj chwile i obserwuj, a zobaczysz o czym piszę Wink

A tak poza tym to zrób koniecznie foty i pokaż je bo chciałbym zobaczyć Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Młode to jeszcze i nie do końca wybarwione ale cos sie postaram
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To tym bardziej daj im a zwłaszcza samiczkom czas na naukę jak zostać dobrym rodzicem Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
   
   
   
   
   
Tak na szybko takie tam strzelone telefonem

I jeszcze filmiki


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Samiczka dzielnie opiekuje się gromadką, dominujący samiec nawet czasami jej pomaga
2 mniejsze samce póki co trzymają się z daleka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(05-09-2014, 09:43 AM)miszszczu napisał(a): Samiczka dzielnie opiekuje się gromadką, dominujący samiec nawet czasami jej pomaga
2 mniejsze samce póki co trzymają się z daleka
Nie wiem czy ktoś czyta/obserwuje - 2 filmy z dziś - kolejna dostawa artemii. bałem się bo od 12 w sobotę nic nie dostały - szkło mam w pracy.
Jak widać przeżyły i maja się chyba dobrze.
Samiec dominant nie dopuszcza póki co 2 mniejszych samców w ten rewir - i to cała jego pomoc. Samiczka odgania za to kiryski i drobnoustki
W szkiełku mam dosyć ciemno, szczególnie tył i rogi akwa niezbyt widoczne.
Mym oczom dziś ukazał się całkiem niespodziewany widok - jaki - odpowiedź w filmikach.


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ładnie masz tam maluchów, trochę się dzieje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości