• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zachodnia Afryka co byście chcieli

#31
No ja na Stomatepie jestem chętny Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
No i temat stanął... nie ma nowych wieści? czy jakieś kroki w celu ściągnięcia pielęgnic zostały podjęte...
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Hej,

wiesci sa. Tylko mialem ostatnio malo czasu.
Kamerun nie przylecial.
Gwinea bedzie 31 maja Smile.
Kamerun w polowie czerwca.

Kiepskie daty no ale trudno. Inaczej sie nie dalo. Cholernie ciezko cokolwiek z ta Afryka zalatwic. Ludzie tam sa w porzadku i wiedza maja duza ALE polaczenia lotnicze z europa to jest jakas masakra. Pomijajac ceny ryb to jest podejrzewam glowny powod, dla ktorego tak malo ryb z tamtych rejonow na rynku. Na 4 proby importu tylko jedna (i to ze srednim rezultatem) sie powiodla.
Ale za to z poczatkiem czerwca rozpoczyna sie sezon na Synodontis pardalis i Polypterus teugelsi - nie moge sie juz doczekac kiedy je zobacze Smile.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Hej,

wlasnie skonczylem rozpakowywac gwinee. Jest moc! Ide spac Smile
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(02-06-2011, 03:33 AM)catfish_dude napisał(a): Hej,

wlasnie skonczylem rozpakowywac gwinee. Jest moc! Ide spac Smile

To jak już się wyśpisz to pisz co tam masz Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Hej,

przylecialo wslasciwie wszystko to co zamowilem (poza niestety sumikami no ale z nimi tak juz jest). A wiec mamy:

Pelvicachromis roloffi
Enigmatochromis lucanusi
Pelvicachromis humilis
Gobiocichla wonderi
Pelvicachromis rubrolabiatus
Pelvicachromis signatus
Barbus baudoni
Barbus eburneensis
Kribia nana
Pseudepiplatys annulatus
Mastacembelus kakrimensis
Ladigesia roloffi

Pielegnice wiadomo - WYPASNE mimo, ze jeszcze z kolorkami u nich slabo. Pewnie ze 2 tygodni beda potrzebowac by sie wybarwic w pelni. Niestety martwych przylecialo 10 najwiekszych samcow p humilis. Mialy po 15 centymentor i piekne kolory ale eksporter wlozyl za duzo duzych ryb do jednego worka Sad. Poza tym strat wiekszych nie bylo. Enigmatochromis jest cudny - w pelni wybariowy samiec wyglada bajecznie, a przeciez ciagle sa w stresie. Gobiocichla wonderi bardzo mnie milo zaskoczyla - maja ciekawe kolory, duzo ladniejsze niz na fotach i pletwy grzbietowe bardzo wysokie. Humilisy, rubrolabiatusy, signatusy i roloffi normalnie swieca kolorami teczy. Jak jakos pielegnice za specjalnie mnie nigdy nie krecily to te z gwinei - klawe.
Kribia nana - taka miniaturka kura, ktorego mozna u nas spotkac. Co prawda maja po 2 cm ale sa fajne Smile.

Sumy sprzedane jako Synodontis paney - nie wiem jeszcze co to jest ale sa ladne Smile. Przylecialy tez drugie kupione jako synodontis nigriventris ale to zdecydowanie nie to. Chyba waterloti, trzeba poczekac az im stres minie.

ladigesia roloffi - wyglada na to, ze sa tam dwa gatunki. Jedne te w miare popularne - zolto czerwone. Drugie z takimi czarnym wzorem dodatkowo (cos jak u hokejowki) - chyba, ze to dymorfizm plciowy. Bede musial jakis opracowan o nich poszukac.

Brzanki narazie bez rewelacji ale mam nadzieje, ze zlapia kolory szybko. Poki co nie jestem nawet pewien czy to te gatunki co zamowilem bede musial tez nad opracowaniami przysiasc.

Najbardziej ze wszystkich ryb, ktore przylecialy pobodaja mi sie Mastacembelusy. Jeden jest taki wielki ze 40 cm (kilka tak kolo 30) i chyba drugi gatunek tak kolo 10-15 cm dlugosci. Te duze maja bardzo ladny pomaranczowo-brazowy wzor na ciele. Te male maja swiecace pomaranczowe kropki na ogonie. Ale widok 100 wegorzy w baniaku - Big Grin

No nic czas na podmianki Wink
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Ty mnie naprawdę zmusisz, żeby postawić kolejny baniak Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Zaklep mi parkę humilisów. Baniak mi się jeden zwolnił. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Jej, świetne gatunki.

Danielu, jest szansa na fotki zanim ryby się rozejdą?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Ruki zaskakujesz mnie na każdym kroku Huh, ale natchnąłeś mnie Idea,
żebyś nie był osamotniony z tymi humilisami, postanowiłem kupić nowe szkło, takie z 80cm, też nie mam kasy, ale kupie, a co, raz się żyje Big Grin
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości