Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Zachodnia Afryka co byście chcieli - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Zachodnia Afryka co byście chcieli (/thread-41.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Zachodnia Afryka co byście chcieli - catfish_dude - 08-03-2011

Hej,

pozwolę sobie na małą reklamę. Część z Was wie Wink no ale mając już serdecznie dość stagnacji polskiego rynku akwarystycznego postanowiłem założyć firmę specjalizującą się w imporcie rzadkich na naszym rynku gatunków ryb. Siłą rzeczy pierwszy import paść musiał na zachodnią Afrykę Smile. Chyba o nic innego nie jest tak ciężko na rynku jak o ryby z tamtych rejonów. Pierwszy import mam za sobą, w szczegóły nie ma co wnikać Smile, pierwsze koty za płoty.
Grunt, że udało mi się nawiązać rozmowy z eksporterami z Kamerunu, Nigerii, Demokratycznej Republiki Kongo oraz Gwineii a idzie wiosna i trzeba się wziąć za kolejny import. Osobiście skłaniam się do DRK ale chciałbym wiedzieć jak sprawa wyglądałaby u innych hobbystów (mnie w DRK kręcą sumiki z rodzaju paradoxoglanis ale podejrzewam, że w Polsce mogę być odosobnionym przypadkiem fascynacji tymi rybami Big Grin).
Wiadomo, że w DRK jest sporo fajnych lamprologusów poza tym takie cuda jak:
Congochromis dimidiatus, Nanochromis nudiceps, Nanochromis splendens, Nanochromis teugelsi arcyciekawe ryby z rodzaju Steatocranus (nie mówię o popularnym garbaczu hełmiastym) czy Teleogramma. Moje pytanie brzmi, jakie gatunki i skąd chcielibyście zobaczyć u siebie w zbiornikach. Mowa oczywiście o Afryce zachodniej z wyłączeniem wielkich jezior.

Pozdrawiam,
Daniel Miłaczewski
www.hassar.eu


RE: Zachodnia Afryka co byście chcieli - Sendog - 08-03-2011

cześć Daniel
Jak dla mnie każdy gatunek Teleogramma, Thoracochromis (zwłaszcza brauschi), Lamprologusy rzeczne oraz Steatocranus poza gibbiceps.
Nie licz jednak na to, że będą sprzedawały się dziesiątkami.


RE: Zachodnia Afryka co byście chcieli - catfish_dude - 08-03-2011

Hej,

to juz wiem po dostawie z Kamerunu. Problem polega na tym, ze zazwyczaj nie da sie zamowic mniej niz pare dziesiatek Wink


RE: Zachodnia Afryka co byście chcieli - piotrK - 08-03-2011

Mnie nie warto pytać co bym chciał - bo chciałbym je wszystkie (jak Pokemony - CATCH 'EM ALL! Big Grin ). Na razie mam "komplet" jeśli chodzi o obsady, ale kiedyś chętnie bym widział wspomniane Congochromis, Teleogramma, Benitochromis, Pelmatochromis nigrofasciatus (niedoceniane, a śliczne! ryby). Czystym szaleństwem byłyby jakieś kraterówki, zwłaszcza te z jeziora Ejagham. Smile


RE: Zachodnia Afryka co byście chcieli - Sendog - 08-03-2011

(08-03-2011, 17:53 PM)catfish_dude napisał(a): Hej,

to juz wiem po dostawie z Kamerunu. Problem polega na tym, ze zazwyczaj nie da sie zamowic mniej niz pare dziesiatek Wink

Daniel Thoracochromisy wziąłbym nawet w ilości kilkudziesięciu sztuk. Znam takich co oddadzą za nie prawie wszystko - sam do nich należę Smile
Acha bardzo chętnie także Stomatepia pindu. w Diskusie w Warszawie od 2 lat mają 2 sztuki. i co tu robić z 2 sztukami? Sad




RE: Zachodnia Afryka co byście chcieli - piotrK - 08-03-2011

Jakby się wycierały, to byłoby co zrobić Wink


RE: Zachodnia Afryka co byście chcieli - Sendog - 08-03-2011

Niestety są na moje oko 2 samce - właściciel chyba już nie wierzy że je sprzeda. Ale... będę tam w czwartek może wreszcie ulże mu w cierpieniach Smile


RE: Zachodnia Afryka co byście chcieli - catfish_dude - 08-03-2011

Hej,

kraterówki to nie problem Wink. To tak bardziej w formie ankiety, wiecie ja mam bzika na punkcie sumów. Siłą rzeczy wiem sporo i o innych rybach (często jedynym sposobem znalezienia jakiś informacji o sumach jest przestudiowanie kilku opracowań na ten przykład o pielęgnicach) ale nie bardzo orientuje się czego poszukują na przykład ludzie zakręceni pod względem pielęgnic Smile.
Thoracochromisy są z DRK, tak mi się przynajmniej wydaje - myślę, że jest to ryba do ściągnięcia ale musiałbym pogadać z eksporterem Smile.

Wiecie, są takie gatunki, które co jakiś czas śnią się Wam po nocach - tak jak mi na przykład paradoxoglanisy. Jakbyście mieli właśnie taki sen o jakimś gatunku z kongo to co to by było? Smile


RE: Zachodnia Afryka co byście chcieli - piotrK - 08-03-2011

Z DRK nie mam tych gatunków wiele - ale chyba najbardziej chciałbym mieć obsadę T. brauschi + Schwetzochromis neodon, albo tajemnicze Nanochromis consortus Smile


RE: Zachodnia Afryka co byście chcieli - Sendog - 08-03-2011

Heh Panowie
wymiękłem przy haśle "bo chciałbym je wszystkie (jak Pokemony - CATCH 'EM ALL!" Big Grin

A tak na poważnie Thoracochromis brauschi i Teleogramma brichardi lub depressum to moje typy.