• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paroskarium - teoretycznie.

#11
Andrzej, dałem ci namiar na Lima, zapytaj go, on łazi 7 dni w tygodniu po tych wodach Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
A jednak .......... :-) Łukaszu Caridina sp ,,malaya'' . Larwy tych krewetek mimo ze przechodzą przeobrażenie zupełne są w stanie przeżyć w wodzie słodkiej :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Kolejny cel w akważyciu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Tylko jeszcze je dostać :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(10-01-2014, 19:44 PM)andrzej10252 napisał(a): A jednak .......... :-) Łukaszu Caridina sp ,,malaya'' . Larwy tych krewetek mimo ze przechodzą przeobrażenie zupełne są w stanie przeżyć w wodzie słodkiej :-)
Andrzeju, ale ten gatunek nie pasuje do Twoich parosów w nawet 1%. Wink
Cytat: Temperature should be temperature range of 74-84F. The pH should be in the high alkaline range of 7.8-8.0. This information has been provided by other breeders who have kept this shrimp and have knowledge of its requirements.

A rozumiem, że szukasz krewetek do wpuszczenia do 800l by się mnożyły i produkowały pokarm. Co nie? Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dokładnie Lukasz tak jak mówisz, dla pokarmu. Tyle ze ja znalazłem info ze zakres pH 6 - 7,5. I co teraz. Podobno bardzo wytrzymala krewcia na parametry wody. Ehhhhh. Jakieś info z pierwszej reki by się przydało, znacie jakich hodowców którzy je maja ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Andrzeju, krewetka ta żyje w bardzo podobnym środowisku jak krewetki z Sulawesi. Z racji wysokiego pH wody i ilości minerałów rozwój larwalny zachodzi w wodzie słodkiej. Niższe pH pewnie wytrzymają, ale się mnożyć nie będą. Najniższy zakres pH jaki ja znalazłem to było 6,5, a najwyższy to 8,5. To na pewno nie jest krewetka z wód kwaśnych i miękkich, czyli takich w jakich żyją Parosy. Tam krewetek jest ledwie co, bo parametry nie sprzyjają życiu skorupiaków(potrzeba wysycania pancerzyka wapniem).

Swoją drogą, podliczyłeś sobie wydajność naturalną? :> Taka samica wypuszcza maks 30-40 larw, średnio raz na miesiąc. By wyżywić swoje Parosy krewetek musiałbyś mieć kilka kilogramów. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
No widzisz Łukaszu i za to jestem wdzięczny. W necie znalazłem ze one maja w granicach 200 młodych. Wiesz pod koniec stycznia zalewam akwa średnio ok 6 tygodni musi dojrzewać, choć szczerze mówiąc nie orientuje się jak to wygląda w zbiornikach ok 1000 l. Czy wogole zależy od litrazu. Następnie wposcic krewetki i do maja dac im fory. Myśle ze populacja ich powinna w takim czasie juz się odpowiedni rozwinąć. No ale jeśli one nie będą sobie radzić w takich warunkach to kicha. Trzeba szukać dalej ehhhh

Jeszcze jedno krewetki z przeobrażeniem zupełnym maja najmniejsze larwy ? Czy chociaż to jest prawda ?

Wiecie może ile żyją larwy krewetek z przeobrażeniem zupełnym w słodkiej wodzie ? Chodzi o te co potrzebują słonej wody do rozwoju. Iles czasu potrzebują by dotrzeć do morza ? Jeśli by tak utrzymały się z tydzień to byłoby juz zadowalające. Jednak znając życie Lukasz powie sorki one rozmnażają się w deltach rzek, gdzie woda jest slonawa. Sa takie co wydają i do 2000 larw. Patrząc na wymiar samicy, 35 mm to larwy muszą być faktycznie mikroskopijne. Mając takich samic 10 może 20 liczba larw jest imponująca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Andrzeju,
Cytat:While pregnant, the female Malaya Shrimp hold roughly 50 eggs which is definitely above average for most hobby shrimp. After approximately 15 days the eggs hatch into larvae.
http://www.planetinverts.com/malaya_shrimp.html
Jakieś dziwne źródła masz tyczące się tej krewetki. Wink

Cytat:Jeszcze jedno krewetki z przeobrażeniem zupełnym maja najmniejsze larwy ? Czy chociaż to jest prawda ?
Przy przeobrażeniu niezupełnym nie mamy "larwy", z jaja wykluwa się osobnik młodociany. Są większe od larw, mają około 1mm wielkości.

Cytat:Wiecie może ile żyją larwy krewetek z przeobrażeniem zupełnym w słodkiej wodzie ? Chodzi o te co potrzebują słonej wody do rozwoju. Iles czasu potrzebują by dotrzeć do morza ? Jeśli by tak utrzymały się z tydzień to byłoby juz zadowalające. Jednak znając życie Lukasz powie sorki one rozmnażają się w deltach rzek, gdzie woda jest slonawa.
Zależy od gatunku, u niektórych jest kilka godzin, u amano nawet do kilku dni. Niektóre spływają w postaci jaja do wody słonawej/słonej i dopiero tam się wykluwają.
Jednak pamiętaj, że Twoje parametry wody są skrajnie niekorzystne dla larw i wątpię by długo pożyły.


Zabrzmi to brutalnie, ale wątpię by przy BW udało się odchować tyle pokarmu by wykarmić ryby przez dłuższy okres czasu. Chyba że w tych 900l miałbyś 5-6 parosków i tyle. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Nie, larwy krewetek to tylko uzupełnienie diety, nie ucieknie się od żywego pokarmu. A zarazem jeden z elementów ekosystemu.

Do tego dojdzie, rozwielitka, oczlik, czarna larwa komara, wodzien, to mam w zoologu.

U mnie będę bawił sie artemia i nicieniami.

Wszystko żywe, takie urozmaicenie powinno chyba wystarczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości