• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Decyzja podjęta

#11
Tak też myślałam ale zrobię to podczas podmianki teraz chcę jak najmniej grzebać żeby ładnie się stabilizowało, muszli będzie więcej planuje 20-30.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
sol88 nie ma opcji dać innego filtra ?
Ten przy tych rozmiarach akwarium wygląda monstrualnie.
Oczywiście jeśli nie ma opcji trudno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W jakim celu chcesz robić podmianę wody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Niestety Kubełek odpadał a kaskady nie chciałam bo nie chciałam ciąć pokrywy. Więc Filtr został wewnętrzny zakamufluję go nurzańcem jakoś Smile. Podmiankę chcę zrobić bo jak pisałam wrzuciłam Pastylkę jedzenia myślę że po 2 tyg warto by było odświeżyć trochę wodę. Rybska planuję wpuścić pod koniec stycznia po dobrych 3 tygodniach dojrzewania zbiorniczka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jaka jest wysokość tego akwa?
Jak tanganika z muszlowcami to ładnie wyglądają w niskim akwa i skałkami. 60x40 to w miarę ładna pow.dna ale wys.max 35 wtedy.
Samo szkło- nawet z opti - teraz nie jest za drogie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
wysokość jest 40 cm, tzn przez 5 cm nie będę kupowała nowej bańki Smile a tak na serio stanęło na tanganice bo szukałam biotopu do mojej kranówki oraz takiego żeby rybska czuły się dobrze w baniaczku 72L stanęło na tanganice i na muszlowcach. Dużych głazów też nie chcę tam umieszczać bo wystarczająco filtr zagraca baniaczek, kamyki na środku będę miały za zadanie oddzielić dwa rewiry bo obsada którą planuje to 2+4.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jeszcze Filtr nie ukryty ale nie chcę za bardzo grzebać w podłożu Smile, muszelki dzięki uprzejmości Pleya powiększyły swoją liczebność Smile więc zaczyna się już robić klimacik Smile. Dalej poszukuję samiczek Muszlowca wielopręgiego bo samczyki już znalazłam Smile i jestem umówiona na odbiór pod koniec styczniaSmile.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Muszę się pochwalić pierwszymi przecinkami Smile u M. ramirezi nie było mi dane ale w końcu Multiki spełniły moje jedno z marzeń związanych z tą piękną pasją i doczekałam się w końcu maluchów Smile. Zdjęć na razie nie wrzucam bo przecinki są maleńkie, przez przypadek je zobaczyłam Big Grin na początku myślałam że to jakie robale Big Grin. Miałam kupić im pokarm dla narybku ale zauważyłam że jedzą mrożonego oczlika może tak zostać ?? Mamusia dzielnie się nimi opiekuje, maluchy pływają już w okolicach muszli więc podejrzewam że mają już około tygodnia może troszkę dłużej Smile. Możliwe jest że inna samiczka "ciotka" podebrała kilka maluchów i sama się nimi opiekuje czy raczej obie się wytarły?? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Przydałaby się artemia żywa lub dekapsulowana. Gratulacje!Smile
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Smile Mogę ewentualnie kupić im pokarm w żelu w sklepie, ale różne opinie słyszałam na temat tych pokarmów a niestety nie widziałam nigdzie artemii dla narybku. Mam też artemię mrożoną to pewnie jak karmie duże to jakieś mniejsze kawałki maluchy też skubną. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości