• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start

#45
(02-02-2014, 14:25 PM)Killifish napisał(a): Do czego Ty mnie zmuszasz Wink kolejny portal/forum Tongue
" Your application for an account is currently pending approval" Big Grin
Hihi, się Pan Krzysztof ucieszy Wink
(02-02-2014, 14:44 PM)jacoleko napisał(a): Rybki fajne. Ciekawi mnie ich zachowanie.
Choć gdybym miał je mieć to też zbiornik jednogatunkowy.
Narazie jednak tak jak w przypadku garbatek musze sobie odpuścić z braku miejsca. Żona nie pozwala na wiecej Tongue (narazieWink)
Cóż, X. captivus nie są jakoś nad wyraz fascynujące jeżeli chodzi o zachowanie, choć trzeba przyznać, że same zaloty mają ciekawe. Takie typowe roślinożerne krówki, tylko że małe. Za to nadrabiają barwami, zwłaszcza w słońcu, co pokazywałem wcześniej.

Natomiast C. lateralis - marzyłem o tym gatunku od dawna i ani trochę się nie zawiodłem. Walki samców jak na takie małe ryby są dość spektakularne, prężenie grzbietów niczym wściekłe koty, intensywne barwy, "szalone oczy" itd. Zajmują też terytoria i nie tolerują na nich konkurentów. Jedynie w porze karmienia jakoś się godz. Na jednej z polskich stron o rybach żyworodnych była wzmianka (akurat w odniesieniu do C. audax) że ryby te mają zachowania podobne do pielęgniczek z rodzaju Apistogramma. Może to wydawać się daleko idącym porównaniem, ale rzeczywiście obserwacja tych mikrusów jest w bliskim stopniu ciekawa.
(02-02-2014, 16:07 PM)Ruki napisał(a): Piotrek, a jak wygląda łączenie tych żyworódek z pielegnicami? :>
Absolutnie nie ma mowy. Nie dałyby sobie rady z najmniejszymi centralsami. Z pielęgnicami można trzymać Ameki, dorastające do 20cm Goodea atripinnis, może Ataeniobus toweri (ten ostatni występuje razem z pielęgnicami w naturalnych warunkach - źródło Media Luna w dorzeczu rzeki Panuco). Ale mam wrażenie, że drapieżne Allophoorus robustus już lepiej trzymać same.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - przez piotrK - 02-02-2014, 19:07 PM

Skocz do:


Browsing: 3 gości