• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr Hamburski

#11
(14-09-2013, 20:41 PM)legion94 napisał(a): CA. Meek+Miodowe. Dzieki za odpowiedz Smile
To nie pchaj się w zewnętrzne. Hamburg jest efektywny, łatwy w obsłudze i przy odpowiednim zamontowaniu estetyczny. W akwariach do 500 litrów jedyną opcją obok jest rozwiązanie aarseta, ale do tego potrzeba więcej majsterkowania.

Na upartego to nie musisz montować szyb - wystarczy, że kupisz gąbkę pod wymiar boku akwarium, wepchniesz ją tak, żeby pasowała (aby zanadto się nie wyginała), robisz dziurkę na wylot pompy i gra jak ta lala. Czarna gąbka wygląda estetycznie i całość łatwo się czyści (bez wyjmowania - za pomocą odmulacza).

Pompy o wyd. większej jak 1500lph nie kupuj. Obydwa planowane przez ciebie gatunki są spotykane głównie w stojących wodach i do szczęścia nie jest im potrzebna pralka w akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
" i do szczęścia nie jest im potrzebna pralka w akwarium. " Poprawiles mi humor na koniec dnia Smile Smile Dzieki wielkie Wam za BARDZO przydatne informacje . Smile Tylko w ktorym miejscu najlepiej go zamontowac zeby nie szpecil akwa ?
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(14-09-2013, 22:38 PM)piotrK napisał(a): Pompy o wyd. większej jak 1500lph nie kupuj. Obydwa planowane przez ciebie gatunki są spotykane głównie w stojących wodach i do szczęścia nie jest im potrzebna pralka w akwarium.

Ja się tu nie zgadzam, pompy zwykle mają regulowany przepływ, a podany przez producenta to maksymalny. Ja bym kupił mocniejszą i zdławił, zamiast kupić za słabą i pluć w sobie w brodę.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(14-09-2013, 23:32 PM)qbsztyk napisał(a):
(14-09-2013, 22:38 PM)piotrK napisał(a): Pompy o wyd. większej jak 1500lph nie kupuj. Obydwa planowane przez ciebie gatunki są spotykane głównie w stojących wodach i do szczęścia nie jest im potrzebna pralka w akwarium.

Ja się tu nie zgadzam, pompy zwykle mają regulowany przepływ, a podany przez producenta to maksymalny. Ja bym kupił mocniejszą i zdławił, zamiast kupić za słabą i pluć w sobie w brodę.

Jestem dokładnie tego samego zdania. Poza tym obsada może się zmienić, biotop itd Smile


Na fotce masz narożnik w moim 250l. Bok filtra to 20cm, gąbka o grubości 5cm, ppi 15 jak dobrze pamiętam.
Możesz też zrobić jak mówi Piotrek i dać gąbke na cały bok akwarium.


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
http://allegro.pl/wklad-filtracyjny-gabk...50862.html
http://allegro.pl/aquael-pompa-circulato...00605.html
Dam w rog, czyli beda potrzebne szybki do przymocowania raczej ;d Jeszcze raz wszystkim dziekuje za pomoc .
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wodatech - link który podałeś - docinają gąbki na wymiar o parametrach jakie Ci pasują. Napisz do nich meila. Szybki za grosze Ci szklarz zrobi Smile Zrób sobie narożnik o boku 22cm - tzn ja bym tak zrobił na Twoim miejscu Tongue. Gąbka 5cm grubości ppi 15. Wysoka identycznie jak akwarium x 34,5cm. Miłego tworzenia Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Odnośnie wysokości- chodzi o wymiary wewnątrz. Odlicz grubość dna Big Grin.

Soltar dobrze prawi, ma pare hamburgów i się spisują. Ja również je polecam.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Z całym szacunkiem dla wiedzy przedmówców Smile
Nie rozumiem, jak filtr hamburski może przewyższać dobry filtr zewnętrzny, który spełnia doskonale swoją rolę i jako filtr mechaniczny i jako filtr biologiczny; czego nie można powiedzieć do końca o hamburgu (dla mnie doskonały w przypadku, gdy trzymamy krewetki).
Jedynym minusem filtra zewnętrznego jest to, że nie zapewnia dotlenienia wody i trzeba dokupić brzęczyk, ale i to można rozwiązać albo stosując deszczownię, albo zmieniając końcówkę powrotu wody na typową końcówkę filtra wewnętrznego z rurką zasysającą powietrze, przez co dotlenimy wodę za jednym zamachem.
W przypadku zmiany obsady (biotopu) filtr hamburski może nie spełnić w wystarczający sposób swojej roli i wtedy czekają kolegę dodatkowe zakupy.
Poza tym łatwość obsługi f. zewnętrznego jest nieporównywalna z hamburgiem, tak jak i elastyczność w roli, którą odgrywa. Możemy w niego wsadzić w miarę potrzeby dowolne media filtracyjne, od węgla aktywnego począwszy. W hamburga tego nie wsadzimy, a jak już to z kłopotami.
Cena będzie oscylowała na tym samym poziomie, mówię o zewnętrznym używanym (hamburg to suma ceny filtra, gąbki, szkiełek, silikonu) , więc nawet bym się nie zastanawiał nad wyborem i wybrał kanister.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Nikt nie powiedział że przewyższa Smile On po prostu może go godnie zastąpić i to robi.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Może go zastąpić, gdyby był znacząco tańszy.
Ale właśnie przy tej samej cenie nie dorównuje kanistrowi ze względów, które już wymieniłem i nigdy mu nie dorówna. Dobry kanister z zapasem mocy jest najlepszą i najbardziej uniwersalną inwestycją na długie lata. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości