• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450] Ameryka Południowa Pterophyllum scalare sp. Peru

#21
A co kundle to już nie ryby? Czy pochodzenie zbyt mało szlacheckie?
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Rybki zostały kupione od prywatnej osoby która zakupiła je w Niemczech jako pokolenie po odłowie czyli F1.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Moim zdaniem w Polsce skalary sp. peru to wielkie nieporozumienie obecnie. Sprzedawcy którzy mówią że z ołdowu przysyłają na 90% śmieci...nie wiem czy nawet F1, nikt na to nie ma papierów a jak się poprosi o ukazanie jakiegoś to zaczyna się kręcenie...poprostu jedna wielka ściema. Skalary są nagmiennie rozmnażane a tym bardziej w Ameryce i choc import to nie znaczy że odłów. Te od tatakuby można powiedzieć że F1 dla wprawnego oka widać to po pierwszym pasie. Właśnie ten pas jest wskaźniekiem ponieważ u F1 ten pas jest cieńszy niż u F0, a często też zanika, podobno u F2 50% narybku to odpad hodowlany z zanikłymi pasami i deformacjami. Tak jest u skalarów Peru a już nagminnie u Altuma. Przy okazji uwaga na pana z allegro Misiekkow z Wrocławia...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Skalary to bardzo wdzięczne rybska, ale na rynku jest tyle różnych odmian, że takiemu zwykłemu akwaryście ciężko jest się rozeznać. Może ktoś obeznany z tematem podjąłby się założyć wątek dot. P. scalare i wyjaśnić dogłębnie temat, np. jakie są właściwie odmiany, czym się różnią, na co zwracać uwagę przy zakupie i jak właśnie odróżnić WF od hodowlanych pokoleń. Gdyby to jeszcze było poparte fotkami byłby to świetny temat do dyskusji i zaoszczędziłoby szukania rozproszonych info po necie. Ja niestety nie mam takiej wiedzy.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
No Tatko ciekawie się zapowiada ale pokaz cały baniaczek Rotfl
Kiedyś myślałem o Altum Scalare ale Oscary to moja wielka miłość HahaHahaHaha

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Własnie go posprzątałem ale nie jest jeszcze zrobiony tak jak sobie życzę. Zdjęcia będą ale na weekend bo mam drugie zmiany a zdjęć w dzień nie będę robił.
Zastanawiam się co mógłbym jeszcze zapodać z małych pielęgniczek ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Jeżeli chodzi o pielęgniczki to wybór jest spory, sam musisz podjąć decyzję jaki gatunek chcesz hodować- oczywiście dostępny w PL Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Myślałem o Apistogramma cacatuoides i Apistogramma agassizii.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ale dzikusy ??
Bo jeżeli o hodowlane to obydwa gatunki są obrzydliwe w naszych sklepach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Nie mam wody odpowiedniej żeby decydować się na dzikusy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości