• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150

#13
Ja całą młodzieńcze lata (11-17) bazowałem na Aquael-u gdyż u mnie w mieście nie było swego czasu innego sprzętu, po za tym jako małolat miałem inne wydatki niż wydawać całe kieszonkowe na droższy sprzęt do akwa. Big Grin
Używałem filtrów, zapowietrzaczy, grzałek tylko z Aquael-a. Byłem z nich "prawie zadowolony" dopóki nie zakupiłem, zabawek innych marek. W napowietrzaczach pękają gumeczki tłoczące powietrze w moim przypadku żaden nie wytrzymał dłużej niż 2 lata, no i od 1 roku użytkowania regularnie słabł. Sprzęt z TetraTec miałem ok 7 lat już go nie używam ale chodzi do dziś. Co do filtrów seria kwadraciaków FAT była nawet przyzwoita, natomiast następcy tzn seria FAN to po prostu dramat.

Ale rozmawiamy o grzałkach, zanim zająłem się akwarystyką bardziej na poważnie używałem zwykłych grzałek Aquael za kilka złotych przeznaczonych do konkretnego litrażu bez termostatu, nawet przylepce wytrzymywały 2 lata, pobierały strasznie dużo prądu ale 2 lub 3 takie grzałki mam do dziś gdzieś w majdanie akwarystycznym i działają. Co do grzałek z termostatem, "zużyłem" ich ok 6, problem zawsze ten sam, najpierw zaparowała od wewnątrz, następnie słabła pracując coraz dłużej a aż do momentu kiedy nie wyłączała się wcale a temperatura pozostała pokojowa. Standardowo sztywniejący kabel przy krawędzi szkła, no i przylepce nie nadające się do użycia po kilku miesiącach. Obecnie mam jeszcze jedną 150 wat-ówkę z Aqaszhut-a a to ponoć jeden kij i ta akurat jest sprawna do dziś, używam jej od czasu do czasu w akwariach pomocniczych. Ogólnie bazuje na Eheim Jager i według mnie ten sprzęt to mistrzostwo świata, ale mogę się mylić Big Grin

Novi twierdzi, że nowe sprzęty firmy są lepsze ja niestety nie miałem okazji zweryfikować bo nie mam nic świeżego z Aquael-a, więc bazuję na doświadczeniach z dawnych lat.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150 - przez Killifish - 21-12-2012, 10:13 AM
RE: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150 - przez HOLSON - 21-01-2013, 21:03 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości