Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Złota grzałka od Aquaela - Aquael Comfort Zone Gold 150
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Ha, udało się zostałem wybrany i stałem się testerem sprzętu firmy Aquael. Trafiła do mnie nowa grzałka Aquael Comfort Zone w wersji GOLD o mocy 150W. Jako, że ci u mnie zbiorników dostatek wybrałem akwarium 75*50*35 ca 130 litrów, czyli idealne do testów dla tej grzałki.

Grzałka dotarła do mnie pod koniec listopada.

[attachment=5484]

[attachment=5485]

Opakowanie przyjemne dla oka. Dzięki zamieszczonej tabeli doboru grzałek bezproblemowo można sobie dobrać odpowiednią dla nas grzałkę.

[attachment=5486]

Podczas transportu opakowanie grzałki zostało uszkodzone i trochę zgniecione. Jednak zawartość została nienaruszona. Co oznacza, że jest nie tylko przyjemne dla oka ale również spełnia swoje zadanie.

[attachment=5493]

Po otwarciu opakowania również niespodzianka. Mam jakieś stare grzałki Aquaela więc mam porównanie i to co zobaczyłem mile mnie zaskoczyło.

[attachment=5487]

[attachment=5488]

[attachment=5489]


[attachment=5490]


[attachment=5491]

Miałem trochę problemu aby zamontować jedną przyssawkę w uchwycie ale jakoś się udało.

Grzałka jest w kolorze czarnym ze złotymi dodatkami. Po zamontowaniu w akwarium nie rzuca się w oczy, czyli nie trzeba jej jakoś specjalnie zasłaniać.
Długość grzałki to 30 cm, czyli też fajnie bo nie jest za długa. Wydaje mi się, ze 100W Jager jest dłuższy. Długość kabla 160 cm. Termostat skalowany jest od 18 do 32 stopni Celsjusza, histereza 1 stopień. Podczas pracy urządzenia świeci się kontrolka. Styki termostatu pokryte zostały warstwą złota co ma wydłużyć żywotność i precyzję działania grzałki.

A oto co pisze o grzałce producent na załączonej ulotce:

[attachment=5492]

[Obrazek: instrukcja1.jpg]

[Obrazek: instrukcja0.jpg]


Test czas zacząć.

Najczęściej temperaturę jaką utrzymuje się w akwarium to 24-26 stopni. W pomieszczeniu mam w miarę stałą temperaturę 22 stopni więc ustawiłem na grzałce 26 stopni i utrzymywałem przez 14 dni. Miałem wątpliwości, czy uda się utrzymać stałą temperaturę. Zazwyczaj przy innych grzałkach były odchylenia nawet o kilka stopni, które trzeba korygować zmianą nastawionej temperatury. I zaskoczenie przez te 2 tygodnie temperatura była taka jaką nastawiłem. Trochę długo trwało zanim grzałka osiągnęła te 26 stopni ale później utrzymywała stałą temperaturę.
Czyli pierwszy test zdany.

Do następnego testu podniosłem temperaturę na maksymalną moc grzałki, czyli 32 stopnie i utrzymywałem prze 7 dni. I w tym przypadku również, grzałka sobie poradziła mimo, że różnica temperatury między otoczeniem a akwarium wynosiła około 10 stopni C.


Czas na podsumowanie.

Posiadam u siebie kilka starych grzałek Aquaela i patrząc na ich działanie to Aquael zrobił milowy krok. Grzałka testowana przez mnie działała tak jak powinna, utrzymywała nastawy. Jej małe rozmiary i ogólny wygląd sprawiają, że łatwo ją ukryć w akwarium. Z racji rozmiarów (powierzchnia oddawania ciepła) trochę długo trwało nagrzewanie do zadanych temperatur. Ale coś za coś.
Jeśli z precyzją działania została też wydłużona żywotność grzałki to będzie to grzałka godna polecenia. Niestety żywotności grzałki nie da się sprawdzić w 3 tygodnie. To niestety zweryfikują akwaryści.
Popraw posta i wstawiaj zdjęcia jako załączniki a nie linki do imageshack !!!
(20-12-2012, 20:41 PM)filas napisał(a): [ -> ]Popraw posta i wstawiaj zdjęcia jako załączniki a nie linki do imageshack !!!

Poprawiłem na ile pozwolił mi system Smile ale lepszym rozwiązaniem będzie jeśli wyłączycie możliwość obsługi linków. Wtedy, każdy zerknie do regulaminu i będzie wiedział dlaczego nie działają Wink
Bedziesz musial im oddac sprzet testowy? Smile Jak zostac oblatywaczem?

Killifish

Aquael co jakiś czas ogłasza się, że ma to i to do testów, także na Cichlidae, ponieważ konto mają i się wysyła zgłoszenie i jak się trafi to się jest oblatywaczem Smile Potem test i jak widzę w wielu miejscach, trzeba wyniki testu umieścić na forum Tongue
Sprzęt oddaje się, tylko wcześniej trzeba go umyć Tongue Wink

<przed użyciem forum czytamy regulamin Wink>
Wracając do tematu, to ciekawi mnie jak będzie z żywotnością. U mnie 10 lat przetrwała tylko jedna ich grzałka, ale właśnie: kupiona 12 lat temu. Nowsze są dużo słabszej jakości i mniejszej zawodności. Ale może jest tak jak piszesz - jakość in+. Smile
Mam u siebie grzałki w różnych rozmiarach z 3 różnych firm. Poza jedną firmą (pewnie tą o której piszesz), której grzałki mają kalibrację ręczną i utrzymują u mnie nastawy od chyba 5 lat, z pozostałymi bywa różnie. Kilka już niestety wywaliłem jak zaczęły mi się przebicia. Wolałem nie ryzykować swojego życia.
"Złota grzałka" oczywiście będzie nadal na chodzie. Za jakiś czas zobaczymy jak z tą żywotnością.

A co do pytania jak zostać "oblatywaczem" - czytać ogłoszenia na forach i zgłaszać chęć testowania. Po zakończonym testowaniu, które polega na zamieszczeniu fotorelacji na forach, sprzęt staje się własnością "oblatywacza" Wink
No i po co najmniej 5 latach test będzie można uznać za skończony Big Grin
OT: Posiadam nieuzywane (nigdy w akwarium), w 100% sprawne, grzalki aquaela 100w i 150w (co do ilosci musialbym sprawdzic) wyprodukowane w 2002/2003 roku. Mogę chętnym odstąpić. Sam używam 3 z tego samego sortu.

ps: Proszę mnie nie klnąć, ew post przesunac do dzialu 'sprzedam' Tongue
Piękny produkt, w złoceniach itd....
Hmm, jestem ciekawy jak będzie ze sztywnością kabla który będzie miał kontakt z wodą, szczególnie na zgięciu (krawędź akwarium).
Druga sprawa i chyba najważniejsza. Żadne złote styki nie pomogą w dłuższym żywocie grzałki jak będzie ona nieszczelna. Ciekawy jestem po jakim czasie pojawi się, o ile się pojawi Wink, pierwsze skroplenie wewnątrz grzałki. Uważam że to jest jeden, obok jakości szkła, bardzo ważny element jakości grzałki podczas pracy grzałki. Do tej pory grzałki Aquaela mnie nie rozpieszczały pod tym względem.
Przykład. Przez nieszczelną 1 grzałkę firmy Aquael, a dokładniej AQUAEL - EASYHEATER 75W z wbudowanym termostatem straciłem bardzo cenne ryby których szukałem kilka lat, a były to Aplocheilichthys pumilus. Wkur........ się na maxa. W dodatku wywaliło mi korki w całej chałupie = brak zasilania i napowietrzania w pozostałych zbiornikach, w tym z petrochromisami, a te nie lubią czekać długo bez powietrza. Dobrze że byłem w domu i w miarę szybko zorientowałem się że to wina grzałki. Po zalaniu grzałki doszło do zwarcia na płytce od termoregulatora i zaczęło się wszystko topić pod wodą. To tak ku przestrodze dla innych. Proponuję do cenniejszych ryb wkładać sprawdzone grzałki od lat.
"Zgrzaną" grzałkę zostawiłem sobie ku przestrodze i teraz leży obok zbiorników i straszy. A ryb od nowa szukam, ale jest światełko w tunelu....

Wydaje mi się że końcówka grzałki mogłaby być nieco lepiej zabezpieczona, chodzi o uniknięcie kontaktu grzałki z szybą gdzie podczas nagrzewania i kontaktu z szybą o nieznacznej grubości (małe zbiorniki) może dojść pęknięcia szyby.
Stron: 1 2 3 4 5 6