• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Altolamprologus sp. Compressiceps "shell"

#17
A ja coś napiszę.
Mam "wersję" Sumbu, dwa haremy WF ( tak podzieliły) się ryby 1+2 ( prawy róg akwa) i 1+1 centro/lewy.
Pomimo wielokrotnych tareł w tyle zbiornika pływają jedynie dwa wybarwione podrostki F1 z obserwacji w b.prawdopodobnym układzie 1+1.
Generalnie nie zależy mi na nowych pokoleniach, te fakultety trzymam, dla " zabawy w niepokojenie i penetrację oraz zdobywanie pokarmu z muszli" dla moich tanganickich sumokształtnych ( petricola dwarf i phyllonemus typus).
Jestem nieco zdziwiony faktem wzrostu tej dwójki, bo całość , tak wcześniejszego, ich i późniejszego rodzeństwa ( wyklutego i "skawiorowanego" ) wysycała w białko dietę sumików.
Dwa dni temu w jednej z pustych konch neuthaumy ( prostej w obserwacji bo z wylotem przy przedniej szybie) zauważyłem kolejny wykluty i całkiem już spory miot. Dziwiło mnie słabe zainteresowanie ze strony petricol i samicy typusa z gniazda ( podkopanej skałki) obok. Jako taką " niezdrową" z punktu widzenia alto wykazywał jedynie samiec phyllonemusa ( choć nie bardzo natarczywą). Tak czy siak byłem przekonany, że następnego dnia tej młodzieży, cały czas w muszli, u jej wylotu już nie zobaczę. A jednak - były i wczoraj są też i dziś. Za to zauważyłem iż samica alto już od wczesnego wieczora do późnego poranka "zamyka" swoim ciałem wejście do muszli niczym wieczkiem. Pozostałe 2 samice nie są tak wytrwałe w opiece. Myślę więc iż ocalała 2 F1 wywodzi się właśnie od tej samicy.
Zobaczę co będzie jak młodę zaczną " zwiedzać" myślę, że jednak ( zresztą co typowe w moim "ekosystemie") selekcja będzie znaczna jak nie 100%, a ta pływająca i rozwijająca się 2 jest jedynie "wypadkiem przy pracy" przeważających liczebnie "sumich sił".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez mei - 09-03-2014, 00:33 AM
RE: Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez miewan - 09-03-2014, 10:51 AM
Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez tompoz - 18-03-2016, 22:50 PM
Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez tompoz - 29-03-2016, 23:18 PM
Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez mikonw - 14-01-2020, 09:59 AM
Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez mikonw - 14-01-2020, 19:33 PM
Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez mikonw - 15-01-2020, 11:13 AM
RE: Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez sbc - 18-10-2020, 17:14 PM
RE: Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez sbc - 18-10-2020, 19:02 PM
Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez sbc - 21-10-2020, 11:29 AM
RE: Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez sbc - 25-10-2020, 21:05 PM
RE: Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez sbc - 03-11-2020, 12:43 PM
Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez -KUBA- - 12-12-2023, 15:48 PM
Altolamprologus sp. Compressiceps "shell" - przez -KUBA- - 12-12-2023, 17:21 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości