• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni?

#49
o proszę, ale temat znalazłam Big Grin

No tak, ja kobieta na forum, jestem w mniejszości, ale zdarzają się też kobiety akwarystki czy na fbk czy na innych forach, racja jest ich mniej niż mężczyzn. Pewnie "słaba płeć" to też ma swój "udział".
Jednak sama kobieta nie przeniesie dużego akwarium (nawet rozpiętość rąk ma węższą niż facet, żeby mniejsze przenieść, nie mówiąc o sile Tongue) i zwykle potrzebna jest w tym pomoc. Męska pomoc Wink 
Poza tym chyba kobiecie jest ciężej przekonać faceta, że coś jest "niezbędne" do akwarium, niż facetowi przekonać kobietę, czy też postawić przed faktem dokonanym. 
Ja miłość do akwarystyki odziedziczyłam po tacie, który akwarystą był jeszcze za starych czasów akwarii ramowych. A w latach 70 z powodzeniem rozmnażał dyski Smile Moja mama nigdy bakcyla nie złapała, i sama mi się dziwi, ale "nic nie mówi" Wink 
Co do techniki to się w zupełności zgodzę! Ja tego tak nie ogarniam jak Wnorus Tongue ale ciekawość i chęci rozkminienia technik np filtracji czy oświetlenia jest. I pewnie się z czasem też nauczę. Natomiast to też mi się wydaje, że wszystko jest kwestią indywidualnego podejścia do tematu, własnych doświadczeń (i tu dzieciństwo na pewno ma duży wpływ) oraz łatwości przyswajania wiedzy z różnych zakresów. 
Poza tym - jak każda pasja - albo się ją ma albo nie ma Tongue Pasji nie da się wyprzeć, ani zmusić się by coś tą pasją było...
no i tak, rybę na ręce wezmę, uwielbiam wszelkie gady, pająki i skorpiony i pająka kiedyś będę mieć, maczać łapy też lubię, i nie rozumiem, czemu to by miało nie być kobiece Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 11-09-2012, 22:12 PM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 12-09-2012, 10:01 AM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 12-09-2012, 12:22 PM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 15-03-2013, 00:31 AM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 30-03-2013, 19:10 PM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Vanilka - 15-07-2015, 16:45 PM

Skocz do:


Browsing: 3 gości