• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni?

#23
(12-09-2012, 10:06 AM)tuptuś napisał(a):
(12-09-2012, 10:01 AM)Killifish napisał(a): Każdy musi mieć swoją odskocznie, ja lubię robotki ręczne, nie mam na to czasu latem, ale lubię zimą. A to takie kobiece. I co? I nic. Big Grin
Zrób szalik z logo forum i wystaw na licytację Big Grin
Albo sweter coś jak Grucha z chłopaków co nie płakali Tongue
I to jest myśl Big Grin


Z tą techniką, to faktycznie też może to odstraszać kobiety. Również zabawa w małego chemika może nie być pociągająca Wink Ale mnie bardziej zastanawia, że kobiety nawet nie chcą zacząć przygody z akwarystyką. Bo to wcale tak nie jest, że kobieta się zniechęca i rezygnuje, tylko właśnie wcale nawet nie zaczyna. Spora grupa kobiet z forów akwarystycznych to były matki, które rybki kupiły po wielkich błaganiach dziecka. I z nich mała część już się wkręcała i starała jak najlepiej dla ryb, niestety większość niby coś tam się pytały, coś poprawiały, ale to widać było, że podchodzą do tematu jak do jeża. Chyba faktycznie główny powód jest taki, że rybka nie jest puchata i się jej nie przytuli..

A teraz mi przyszło do głowy jeszcze jedno wytłumaczenie, które ktoś w sumie już podał na samym początku. Akwaria to kawałek natury (jeśli się postaramy). I geneza by taka pasowała, że faceci zwyczajnie podświadomie mają wryte właśnie obcowanie z naturą i zwierzętami. Bo przez tysiące lat prehistorii to mężczyzna właśnie wyłaził na te polowania, łowił ryby i zawsze był blisko natury a kobieta siedziała w jaskini i przyrodę miała w nosie. Kobieta lubi więc puchate, bo przez tysiące lat w tych jaskiniach miała futra oraz biegające psy a ryby to tylko przyrządzała facetowi i dzieciom do jedzenia. A czasy się zmieniły, facet aby zapewnić rodzinie przeżycie, to już polować nie musi, ale nie da się ukryć że swojego instynktu się nie uciszy, więc faceci przynajmniej przez posiadanie akwarium chcą być w otoczeniu przyrody Big Grin

Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 11-09-2012, 22:12 PM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 12-09-2012, 10:01 AM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez mei - 12-09-2012, 11:45 AM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 12-09-2012, 12:22 PM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 15-03-2013, 00:31 AM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 30-03-2013, 19:10 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości