• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni?

#10
Ja może powiem jak to jest wśród moich znajomych i w rodzinie. Otóż 95% kobiet w moim otoczeniu dziwi mi się, że mam hopla z akwariami. Co więcej, ciągle mi radzą żeby się ich pozbyć. Argumenty słyszę takie:
- a bo to nudne jest
- ryby nie pogłaszczesz, nie przytulisz
- ciągle przy tym trzeba robić
- to tyle kosztuje i ciągle coś nowego się kupuje
- marnowanie wody i prądu
- a jak Ci mieszkanie zaleje?
- itp.

Czyli wychodzi na to, że standardowa kobieta:
- woli puszystą przytulankę, którą może pogłaskać
- ma problemy z adhd (bo jak można w bezruchu siedzieć i się gapić na ryby? O.o )
- ma problem z logiką (np. moja mama, która twierdzi, że podmiana wody raz na 2 tyg. i codzienne karmienie ryb, zajmuje mi więcej czasu niż jej łażenie z psem 3x dziennie po pół godziny, karmienie go 3x dziennie, plus gotowanie mu co 3 dni <pies na specjalnej diecie>)
- ma problemy z zakupami Tongue (co innego wydać 200zł na trzydziestą już parę butów, które rozpadną się max. po roku a co innego wydać na np. filtr, który będzie służył latami)
- nie umie liczyć (zużycie prądu i wody... a jak standardowa kobieta spędza w łazience minimum godzinę lejąc wodę i potem używając suszarek, prostownic, lokówek itp., to już wtedy kobieta o kosztach nie myśli Tongue )
- zamartwia się na zapas (a jak zaleje, a jak się zepsuje a jak...)
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez mei - 11-09-2012, 15:38 PM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 11-09-2012, 22:12 PM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 12-09-2012, 10:01 AM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 12-09-2012, 12:22 PM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 15-03-2013, 00:31 AM
RE: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni? - przez Killifish - 30-03-2013, 19:10 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości