• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tropheus - metody pozyskiwania przychówku.

#20
Jeżeli chodzi o tą "płyciznę".
Pomysł fajny, tylko co zrobić jak inkubująca samica nie będzie chciała narybku wypuścić, a wypuści przy dnie w pobliżu innych skał. W Tanganice są gatunki które preferują wypuszczanie narybku w pobliżu powierzchni wody, np. Simochormis diagramma i tu pomysł pewnie by się sprawdził. Według moich obserwacji trofeusy, podobnie jak petrochormisy wolą szczeliny skalne w pobliżu dna. Możliwe że sam narybek sam wpadłby na pomysł że tam będzie miał bezpieczniej, nie wiemWink.
Wydaje mi się że takie "platformy" z kamieniami można byłoby zawiesić w akwarium. U mnie wcześniej wspomniane samice Simochormis diagramma narybek wypuszczają w poblizu rurek od filtrów, kabli i elementów mocowania głowic gdzie jest mnóstwo małych szpar i rurki stanowią barierę dla ryb dorosłych, ale u mnie tylko jeden gatunek wyraźnie poluje na narybek i to swój - samce S. diagrammaSad.
Ja ostatnio u swoich maluszków w akwarium ogólnym zauważyłem dość mocno pogryzione płetwy ogonowe. Nie mogę podpatrzeć co je gania.

Darku pytałeś o wielkość narybku i kiedy go ew. odławiać. Wydaje mi się że z trofeusami nie ma problemu. Co innego z bardziej żarłocznymi i bardziej agresywnymi gatunkami, np. petrochormis. Mistrzami w prześladowaniu mniejszego lub równego narybku własnego gatunku jest Simochormis diagramma, ale tez ostro gania narybek innych gatunków. Petrochormisy - narybek już w workach podczas transportu potrafią się tak atakować że słabsze osobniki które widać że były poobijane padają.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Tropheus - metody pozyskiwania przychówku. - przez dator - 23-07-2012, 07:19 AM
RE: Tropheus - metody pozyskiwania przychówku. - przez rufus - 24-07-2012, 22:42 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości