• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tropheus - metody pozyskiwania przychówku.

#19
Idea płycizny faktycznie inspirująca, chociaż od strony technicznej dla mnie dosyć kontrowersyjna. Można byłoby taką płyciznę zorganizować wewnątrz zbiornika, ale - niestety - kosztem powierzchni dna. W przypadku mojego zbiornika: 250-70=180cm. To spore skrócenie akwarium, za którym musiałaby pójść poważna redukcja obsady.
Najprostszym rozwiązaniem wydaje się zabudowanie kamieniami aż do lustra wody strony zbiornika przeciwległej do miejsca usytuowania filtrów. W zasadzie tak mam to zrobione w chwili obecnej, przy czym, wierzchołek "połowy piramidy" jest na poziomie połowy wysokości słupa wody (dochodzi do połowy wysokości akwarium, a nie pod samo lustro). Z uwagi na powiększającą się rozpiętość w wielkości narybku (wciąż dochodzą maluszki), może faktycznie warto podwyższyć kopczyk.
15 sztuk, które wprowadziłem z innej hodowli ma długość ok. 3,5 cm. Rybki urodzone u mnie mieszczą się obecnie w przedziale 1-2 cm. Strat nie widzę, więc najprawdopodobniej aktualna zabudowa dna jest wystarczająca.
Czy istnieje realne zagrożenie dla świeżo wypuszczonego narybku ze strony starszych pokoleń. Jeśli tak, to jaka jest "wielkość krytyczna" młodzieży, która stanowiłaby zagrożenie dla bezpieczeństwa najmniejszych maluchów?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Tropheus - metody pozyskiwania przychówku. - przez dator - 23-07-2012, 07:19 AM
RE: Tropheus - metody pozyskiwania przychówku. - przez dator - 24-07-2012, 22:13 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości