• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tropheus - metody pozyskiwania przychówku.

#6
W dyskusji przewinęły się informacje o akwarium dla narybku....kilka słów o tym.
Eksperymentalnie kiedyś umieściłem 7 malutkich ikoli F1 w akwarium 50- litrowym (innego nie miałem) i był to kiepski pomysł, do tej pory nigdy nie odławiałem młodych z ogólniaka a że samica wypuściła mi młode w wiadrze postanowiłem spróbować. Młode szybko (tydzień) zaczęły przepychać się i dość mocno skubać, najsłabsze nie miały gdzie się podziać (a nie było ich wcale dużo). Dołożyłem więc skałek by powstało więcej szczelin wówczas stały się na tyle płochliwe że zniknęły w ogóle z pola widzenia, przemykały tylko gdzieś w czasie karmienia. Walczyły nadal o lepszą kryjówkę może już mniej energicznie ale walczyły do tego się obgryzały. Nie wspomnę już o podchowaniu takich ryb bo to mija się z celem. O 50-litrowym zbiorniku jako kotniku należy więc definitywnie zapomnieć. Poza tym jednym razem jestem zwolennikiem niestresowania ryb i pozostawiania ich w ogólnym akwarium, a jeśli wystrój jest odpowiedni przezywa ich sporo. Jedyny mankament to odłowienie młodych w pewnym momencie, bez demolki akwarium się nie obejdzie ale coś za coś.
pozdrawiał w-2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Tropheus - metody pozyskiwania przychówku. - przez dator - 23-07-2012, 07:19 AM
RE: Tropheus - metody pozyskiwania przychówku. - przez w-2 - 23-07-2012, 21:34 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości