• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tropheus - metody pozyskiwania przychówku.

#25
Odpowiedzi na Twoje pytania są zawarte w postach powyżej. Pozyskiwanie ikry lub młodych w sztuczny sposób nie jest godne polecenia naraża samicę na ogromny stres, istnieje pogląd, że młode odchowane w taki sposób mają w późniejszym czasie zaburzone zachowania rozrodcze. Odławianie samicy jeśli nie jest niezbędne też nie jest dobrym pomysłem. Tropheusy to ryby stadne o bardzo złożonej hierarchii społecznej stada każda ingerencja w strukturę stada będzie skutkowało stresem, walkami może to prowadzić do chorób i upadków ryb. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednio duży i zaaranżowany zbiornik i oczywiście posiadanie dużego stada w odpowiednim układnie płci. Z moich obserwacji mogę powiedzieć, że tropheusy przyzwyczajają się do obecności małych ryb (które oczywiście muszą posiadać kryjówki dopasowane do swojej wielkości) i nie zabijają młodych ale muszą młode być stale obecne w akwarium dlatego jak odławiam młodzież to nie zabieram wszystkich tylko te najstarsze. Prawdopodobnie za zabijanie młodych odpowiadają samce, ale jeśli są zajęte pilnowaniem podrastających samców z poprzednich miotów to nie wykazują zainteresowania całkiem małymi rybami. Zaznaczę tylko, że moja hodowla odbywała się w zbiornikach jednogatunkowych, obecnie pozostał jeden zbiornik z dwoma gatunkami
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Tropheus - metody pozyskiwania przychówku. - przez dator - 23-07-2012, 07:19 AM
RE: Tropheus - metody pozyskiwania przychówku. - przez Michal - 22-02-2017, 10:02 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości