• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Afryka Zachodnia] Aphyosemion gardneri

#21
Pley napisał(a):Edit: Futermelok. No niestety ja widocznie musiałem się przekonać na własnej skórze.
Do tych proporców pewnie już nie wrócę. Mam ich po prostu dosyć
Ja też doświadczałem sie na własnej skórzeAngry (kilka razy) jednak nadal mam dwie populacje, trzeba tylko wiedzieć że to agresor i raczej tylko oddzielnie, w odpowiednim baniaku
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Niestety. Piękna ryba, ale charakterek ma...
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(08-11-2012, 14:08 PM)Pley napisał(a): K-Pon twierdził, że warto. Gdyby była możliwość znalezienia tego na SB, to poszukaj Wink

Edit: Futermelok. No niestety ja widocznie musiałem się przekonać na własnej skórze. Szkoda, że przez to jednego Chroma straciłem.
Do tych proporców pewnie już nie wrócę. Mam ich po prostu dosyć

To ja poproszę o odszukanie takiej mojej wypowiedzi.
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Gdybym nie był pewien, że tak napisałeś na SB, to nie robiłbym z siebie durnia i nie pisał tego wprost, beż żadnych inicjałów.

Na Twoje życzenie przeszukuje ponad 400stron SB, chociaż szczerze mówiąc nie wiem po co to wszystko.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Panowie miłośnicy proporów, pewnie się Wam narażę swoją ignorancją, ale mam proporczykowce Gardnera od pół roku i żadnej agresji u nich nie widziałam. Skaczą jak szalone to prawda, największą samicę trzy razy zbierałam z podłogi, chociaż akwarium przykryte szybą (żyje nadal).
Są w akwarium ogólnym 180 l w układzie jeden samiec i 3 samice razem z oryziasami, szczupieńczykami i kiryskami. Samiec ma swój rewir i tylko po żarcie zapędza się dalej. Samiec jest naprawdę duży i piękny, jak się uda to mu trzasnę fotkę, ale raczej niechętnie wyłazi, kiedy się ktoś kręci koło akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Tylko gdzie 180l, a 90l? Wink Wiadomo, że w mniejszych baniakach agresja zawsze jest większa. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
» Pley - 24-06-10:36 -- Julek, Dorwałem piękne Fundulopanchax gardneri. Jakie masz z nimi doświadczenie? Generalnie opisy (jak prawie zawsze) są ze sobą sprzeczne, ale kupiłem 1+2 z myślą o połączeniu ich z Chromaphyosemion bivittatum od Rukiego. Jeżeli to nie wypali, to dostaną swój, własny kąt.

» Ruki - 24-06-10:47 -- Pley, o połączeniu ich z Chroma nie ma mowy, te drugie nie dadzą rady przy nich

» Pley - 24-06-10:48 -- Tak myślisz? Kurde, patrzyłem na te ryby. Pływały z kap lopez i szczupieńczykami karłowatymi i było ok, ale to widocznie zagęszczenie zrobiło swoje.

» Pley - 24-06-10:52 -- I dlatego pytałem Julka (myslałem, że Ty nie masz doświadczenia z tym gatunkiem). Kurde, byłem przekonany, że to bedzie udane połączenie

» K-Pon - 24-06-11:08 -- Nie martw się na zapas Czasem obsady nie do pomyślenia są zgodne, mamy masę przykładów na ty Forum

Dobrze pamiętałem, że coś pisałeś.
Przepraszam, trochę inaczej to zapamiętałem. Nie powiedziałeś, że warto, ale zasugerowałeś (przynajmniej ja to tak odebrałem), że nie ma co się martwić z góry i warto spróbować.


Przeszukałem całe SB żeby do tego dojść. Proszę bardzo Smile

Edit: Ruki, jak widzisz od samego początku był zamysł połączenia tych dwóch gatunków. Wałkowałem to wielokrotnie, a Ty widocznie to olałeś, bądź zapomniałeś
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Pley, no cholercia.... Masz jasno napisane przez mnie:
Cytat:» Ruki - 24-06-10:47 -- Pley, o połączeniu ich z Chroma nie ma mowy, te drugie nie dadzą rady przy nich

Myślałem, że wykazałeś się na tyle zdrowym rozsądkiem i skoro Ci kiedyś o tym napisałem to wysnujesz z tego odpowiednie wnioski. Ba, jak widać już sam wtedy powątpiewałeś w takie połączenie.

No i zarzucanie mi olania jest trochę nie na miejscu, ba, nazwałbym to po prostu bezczelnością. To Ty tutaj olałeś moją radę, osoby posiadającej Chroma, i znające ich możliwości i słabości.
To Ty masz obowiązek zapewnić rybom warunki, a nie ja pamiętać Twoje roszady w baniakach i upewniać się przygotowałeś odpowiednią obsadę dla ryb ode mnie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ruki. Wiele twierdziłeś jako teoretyk i wiele Twoich teorii się nie sprawdziło. Nie miałem obowiązku słuchać tylko Twojej opinii, prawda?

Skąd mogłeś wiedzieć jak się zachowają oba gatunki w jednym akwarium nie posiadając jednego z nich ?

Dla mnie to bezsensowna dyskusja. Ciągle odwracasz kota ogonem. W każdej dyskusji ze mną tak masz i nie mów, że nie, bo tak jest.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Teoretycznie to jeszcze się nie rozliczyliśmy, DOA nie obowiązuje. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości