• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Afryka Zachodnia] Aphyosemion gardneri

#11
Nie spodziewałem się tego po nich. Wiedziałem, że są agresywniejsze od Proporczykowców z Kap Lopez, które kiedyś posiadałem, ale żeby aż tak...

Piękne i ciekawe, ale ja sobie odpuszczam te ryby. Bede miał proporce od Rukiego i może jeszcze jakiś mniejszy gatunek (może powrót do Kap Lopez?)
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
No ja kiedyś ostrzegałem, że to połączenie się nie uda. Jakbym wiedział, ze je do gardneri chcesz dać to bym Ci ich nie dał...
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Przecież Ci mówiłem, Łukasz.
Od początku było mówione również w temacie 96L.

Edit: może mała retrospekcja:

Pley: " Kurde, a mi znów samiec Gardnera wyskoczył. Muszę jakoś zabezpieczyć pokrywę, bo te chyba też tak skaczą, no nie ?"
Pamiętasz ? Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jestem bardziej niż pewien, że napisałem Ci gdzieś(nie mam historii PW, ale to chyba gdzieś na SB było), że połączenie Chroma z Fundulo nie ma prawa bytu. No cóż, teraz przed daniem/sprzedaniem komuś ryb będę musiał prowadzić wywiad środowiskowy.


P.S.
Pewnie niektórzy się dziwią, że tak rygorystycznie podchodzę do tej kwestii, ale ta forma bivittatum jest rzadka na naszym rynku i czuję się odpowiedzialny za jej utrzymanie w naszym kraju.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja nie mam pretensji o to, że trochę na mnie naskoczyłeś. Masz prawo, bo te ryby wychowałeś i podchodzisz do nich jakby nie patrzeć emocjonalnie. Tym bardziej, że masz dobre intencje

Nie mniej jednak chciałem zobaczyć, jak te gatunki bedą funkcjonować. Nie tylko ja twierdziłem, że warto spróbować z takim połączeniem. Gdyby sytuacja była całkowicie odwrotna i Fundulo wrzucał do Twoich Chroma, to pewnie sytuacja wyglądałaby całkowicie inaczej...

Jest strata. Rozumiem, że takie połączenie nie ma sensu, a przynajmniej nie gdy Gardnera bedą w zbiorniku pierwsze.


Postanowiłem jednak, że chcę posiadać Chroma i F. gardneri robią wypad.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A kto jeszcze tak twierdził? :> Inicjały poproszę. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ładne rybki były choć osmielę się powiedzieć,że Kap Lopezy które posiadam są ładniejsze Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jeden lubi fiołki, a drugi rozpuszczalnik. Wink Zatem pochwal się swoimi Kap Lopezami. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(07-11-2012, 22:43 PM)Pley napisał(a): Gdyby sytuacja była całkowicie odwrotna i Fundulo wrzucał do Twoich Chroma, to pewnie sytuacja wyglądałaby całkowicie inaczej...
Gardnery to największe agresory i czy w tą czy w tą strone to zawsze się takie połączenie musi źle skończyć. Jak dla mnie nie ma agresywniejszego gatunku niż F. gardneri a kilkadziesiąt gatunków hodowałem. Między innymi przez ten gatunek proporczykowce są tak mało popularne i mają opinie agresywnych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
K-Pon twierdził, że warto. Gdyby była możliwość znalezienia tego na SB, to poszukaj Wink

Edit: Futermelok. No niestety ja widocznie musiałem się przekonać na własnej skórze. Szkoda, że przez to jednego Chroma straciłem.
Do tych proporców pewnie już nie wrócę. Mam ich po prostu dosyć
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości