• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hassar - newsy z kamerunu

#11
A rozważałeś wyjazd "wakacyjny" do Kamerunu, aby zobaczyć cały ten proces poławiania ryb "od kuchni", przez moment aktywnie w nim uczestnicząc?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ciekaw jestem % przeżywalności ryb podczas takiego prowizorycznego transportu. Wiesz coś o tym Daniel?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(21-01-2012, 01:10 AM)Ruki napisał(a): Ciekaw jestem % przeżywalności ryb podczas takiego prowizorycznego transportu. Wiesz coś o tym Daniel?

W przypadku polypterusów DOA (Death of Arrival) wynosi 0% (czyli nic nie zdechlo), w przypadku klusków około 2% przy użyciu odpowiednich anastetyków.


Darek,

generalnie plan jest prosty. Mieszkam w chacie na zapupiu, co rano wstaje obok kobiety, którą kocham. Reszta, zrobi się sama Smile
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(22-01-2012, 05:14 AM)catfish_dude napisał(a): Darek,

generalnie plan jest prosty. Mieszkam w chacie na zapupiu, co rano wstaje obok kobiety, którą kocham. Reszta, zrobi się sama Smile

A kwestia bezpieczeństwa (oczywiście nie myślę tutaj o relacjach z kobietąBig Grin)?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(22-01-2012, 05:14 AM)catfish_dude napisał(a):
(21-01-2012, 01:10 AM)Ruki napisał(a): Ciekaw jestem % przeżywalności ryb podczas takiego prowizorycznego transportu. Wiesz coś o tym Daniel?

W przypadku polypterusów DOA (Death of Arrival) wynosi 0% (czyli nic nie zdechlo), w przypadku klusków około 2% przy użyciu odpowiednich anastetyków.
Daniel, nie chodziło mi o transport do Ciebie lecz między łowiskiem a bazą. Wink Chciałbym mieć porównanie do tego co jest przy transporcie naszych rodzimych ryb(przy dostarczaniu tlenu itp. "wodotryskach"). Smile

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Hej,

Z tego co wiem to Cyrille uzywa jakis srodkow do minimalizacji metabolizmu ryb podczas transportu. Raczej watpie, zeby tych samych, ktorych u nas sie uzywa np. przy wycieraniu niektorych gatunkow bo nasze dzialaja krotko a w wiekszych dawkach jest lipa z wybudzaniem ale kto go tam wie - nie chce powiedziec, tlenu nie uzywa na pewno, podmienia wode i tyle. Do mnie ryby leca nie uspione. Chyba, ze sa to synodontisy albo polypterusy - chodzi bardziej o to, zeby nie rozniosly wora.

Hyhy musze sobie zanotowac w zeszyciuku "NIE po pijaku" zeby nie wchodzic na fora.

Sorka Dator Smile. Chodzi glownie o to, ze taki wyjazd (pomijajac pieniadze, bo mozna poleciec do Arfyki dosyc tanio a i wiza to nie taki problem jak do stanow) musi wiazac sie z odpowiednim doswiadczeniem. Nie chce po prostu zmarnowac tygodnia Smile. Mialem mozliwosc poleciec pare lat temu z Joolsem (admin PC) do Shane'a do RPA ale jak zobaczylem co oni ze soba biora to mi sie odechcialo. Polowy tych siatek do tej pory nie umiem uzywac, w sumie to nawet ich nie mam. A pozwiedzac to se mozna motocyklem ukraine Tongue.

Do SA takie wycieczki na pierwszy raz sie duzo bardziej oplacaja. Bo tam poza tym, ze firm exportowych jest od groma sa tez firmy, ktore specjalizuja sie w tego typu "przygodach". Daja Ci siatki, noclegi w hotelikach a nie w srodku lasu itd. Jest cala, piekna infrastruktura. Potem nawet wysylaja Ci to co zlapales. Tutaj musisz radzic sobie sam, a ja u nas w polsce jak kimam w lesie to wstajnie ciagle nie wyspany bo ciezko zasnac Smile, kupa drobnych niuansow, ktore moga zepsuc taki wyjazd Smile i nad ktorymi warto popracowac przed Smile. Poki co nie jestem gotowy Smile.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Hej,

ryby, które przylatują w następnej dostawie.

Neolebias ansorgii
Benitochromis finleyi "Mungo Blue"
Benitochromis nigrodorsalis blue cheek
Barbus gracilis
Nannaethiops unitaeniatus
Sarotherodon steinbachi
Pelvicachromis pulcher ndonga
Pelvicachromis teaniatus nyete
Procatopus Muyuka or edea or Funge
Microsynodontis batesii
Micraleste "sangmelima"
Chromaphyosemion melinoeides
Aphyosemion riggenbachi Kopongo
Synodontis nigriventris
Synodontis pardalis
Aphyosemion loenbergi
Heterochromis multidens
Polypterus teugelsi
Polypterus bichir bichir

Ryby pogrubione albo już są w większości sprzedane (ściągane pod zamówienie) albo przylatuje tylko kilka sztuk, są to gatunki albo bardzo rzadkie w naturze (niektóre mają status critically endangered w red booku) i tym samym handlu albo próby odłowienia ich grożą darowizną w postaci dzidy w plecach. Na wszystkie te gatunki przyjmuję rezerwację. Ceny są mniej więcej znane także w razie zainteresowania proszę o PW.

Przylatują 3 pary Heterochromis multidens - jest to żywy dinozaur znajdujący się na samej górze drzewa filogenetycznego pielęgnic afrykańskich - czyli bardziej po ludzku - praprzodek obecnie żyjących pielęgnic. Rośnie duży, jest wyjątkowo łagodny. Według osób, które je wcześniej importowały są to najłagodniejsze ze wszystkich pielęgnic . Taki delikatny gigant.

Pozdrawiam.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Heterochromis multidens - ryba osiąga minimum 30 cm - rewelacja z Heterochromidae. Będzie można o niej poczytać w artykule Antona Lamboja w następnym Tanganika MagazynSmile

Niezłe rybska sprowadzaszSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Hej,

Smile))


Ze względu na dużą ilość maili, które dostałem:
Heterochromisow nie mozna kupic sobie o tak bo chce i juz. Akwarystyka od pewnego poziomu to cos wiecej niz hobby czy pasja i mysle, ze porownanie w tym momencie z ogrodami zoologicznymi nie bedzie jakos strasznie wyuzdane. W tym konkretnym przypadku, pomijajac koszty ryb, osoba zainteresowana bedzie musiala przejsc rozmowe ze mna. Nie bedzie trudno ale musze miec pewnosc, ze wie co kupuje. Sa to ryby wyjatkowe, nawet dla mnie Smile a trzymalem gatunki, ktorych w europie nie uswiadczysz wiec przed wyslaniem maila prosze sie trzykrotnie zastanowic bo szkoda marnowac czas moj i Twoj.

No Marto, powiem Ci, ze koszta pozwolen odlowu w kamerunskim parku narodowym (pomijajac ryzyko zetkniecia z przygranicznymi plemionami kongo) to jest sprawa niebagatelna i hmm dwukrotna Smile

Pozdro.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Daniel

Wiem, niestety to tylko tak fajnie i łatwo wygląda jak się czyta listę w internecie. Historia połowu i zdobycia niektórych gatunków jest naprawdę niesamowita. Sama wiem jak muszę - czasami latami- namawiać Michelle do złowienia i wysłania tego co chcę. Podobnie wygląda obecnie sprawa w Brazylii. Jak chcesz mieć to co Cię interesuje to długie rozmowy, koszty itp....

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości