• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hassar - newsy z kamerunu

#1
Hej,

Firma sprowadza rzadkie gatunki ryb prosto z odlowu. Glownie z Kamerunu. W topicu bede wrzucal newsy z tropikalnej Afryki.
Niski stan rzeki Cross o tej porze roku.

[Obrazek: IMG-20120114-00736.jpg]

[Obrazek: IMG-20120114-00742.jpg]

[Obrazek: IMG-20120114-00745.jpg]

Gobiochicla ethelwynnae (aka kluska):
[Obrazek: IMG-20120116-00760.jpg]

Polypterus teugelsi (jeden z mniejszych gatunkow polypteruskow):
[Obrazek: IMG-20120115-00750.jpg]



www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jedynym sposobem na dostanie się nad rzekę, gdzie odławiane są ryby z postu wyżej (gobiocichla i teugelsi) to slynne Bush Taxi. Co prawda z Mamfe nad rzekę Cross nie kursuje kultowa Toyota Landcruiser ale samochod i tak daje rade!

[Obrazek: green%20bag%20is%20mine!!!.jpg]

Ryby są transportowane w plastikowych zbiornikach.
[Obrazek: drums%20for%20polypterus%20t.%20collection.jpg]

Rzeczą wartą zauważenia jest na pewno fakt całkowicie zdrowej blachy w tym aucie. Opel to jest? Jakis stary? Słabo ogarniam sedany. W każdym bądź razie nie ma zimy, nie ma soli, stare samochody mogą jeździć wieczność Smile. I właśnie auta z lat 80 i początku 90 najczęściej kursują po ciężkich drogach Kamerunu. Miejscowi cenią sobie ich niezawodność w porównaniu z nowymi, nafaszerowanymi komputerami autami, które po kilku miesiącach nadają się na złom.

Po przybyciu nad rzekę i odłowach, które częściowo odbywają się za pomocą pułapek a częściowo przez miejscowych...

[Obrazek: img-20120116-00762.jpg]

Przychodzi czas na napełnienie zbiorników zapasową wodą na czas długiej podróży do Douali.

[Obrazek: img-20120114-00732.jpg]

Ostatni rzut oka na rzekę i można jechać.
[img] http://hassar.eu/uploaded/image/NewsKame...-00740.jpg[/img]

Polypterusy wracają w plastikowych pojemnikach o pojemności 50l. Podczas drogi powrotnej na każdym przystanku wymieniana jest znaczna część wody.

[Obrazek: img-20120118-00769.jpg]

No i jest! Niezastąpiona Land Cruiser. Bushtaxi Mamfe-Kumba. Bliżej boxy z polypterusami, przy samochodzi Gobiocichla.

[Obrazek: img-20120118-00772.jpg]

Mam nadzieję, że się podoba. Mam też nadzieję, że powoli niektórzy zdadzą sobie sprawę jak ciężko jest importować coś z Afryki Zachodniej i dlaczego ceny ryb są takie a nie inne Smile. Czekamy na więcej!

P.S.
Sedan to Carina - znowu toyota Big Grin

www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(18-01-2012, 14:41 PM)catfish_dude napisał(a): Jedynym sposobem na dostanie się nad rzekę, gdzie odławiane są ryby z postu wyżej (gobiocichla i teugelsi) to slynne Bush Taxi.
.....
Mam nadzieję, że się podoba. Mam też nadzieję, że powoli niektórzy zdadzą sobie sprawę jak ciężko jest importować coś z Afryki Zachodniej i dlaczego ceny ryb są takie a nie inne Smile. Czekamy na więcej!

P.S.
Sedan to Carina - znowu toyota Big Grin

Bush Taxi widzę, ze w wersji Sport Wink

Ostatnio zaczernąłem trochę faktów o Afryce zachodzniej (i nie tylko), faktycznie nie jest tam za ciekawie. Co do cen ryb, też mam taką nadzieję, choćby z szacunku dla czyjejś pracy, ryba powinna trzymać swoją cenę.

P.S. fajne zdjęcia, zapewne mało kto ma u nas pojęcie, jak to wygląda w praktyce Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki Daniel za udostępnianie tych zdjęć! Takie fotorelacje są przeciekawe i bardzo edukujące.
Inny świat. Ja czekam na więcej Smile
Kuba, popieram Twoje słowa w 100%.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Coś tam "innego" zauważyłem w zbiorniku z Gobiocichla - nie jest to czasem jakaś Chromidotilapia? Ciekawe.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(18-01-2012, 15:45 PM)piotrK napisał(a): Coś tam "innego" zauważyłem w zbiorniku z Gobiocichla - nie jest to czasem jakaś Chromidotilapia? Ciekawe.

To jest najciekawsze w tej robocie. Gdy rozpakowujesz ryby i czasem trafiają się nawet gatunki, których ichtiolodzy nie są w stanie opisać. Uwielbiam to Smile. Wiadomo też, że i całkiem popularna ryba, której nie zamawiałeś i uda się ją wypatrzyć w nowym transporcie zanim np. zostanie zjedzona przez współmieszkańców to fajne uczucie Smile.

www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mnie tam ta super taxi wygląda na Nissana a ta Land Cruser raczej nią nie jest ale ja tam znawcą nie jestem Smile

Super relacja Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(19-01-2012, 21:42 PM)Linf napisał(a): Mnie tam ta super taxi wygląda na Nissana a ta Land Cruser raczej nią nie jest ale ja tam znawcą nie jestem Smile

Super relacja Big Grin

Ja mialem pierwsze skojarzenie z Rekordem Smile.

Mi to wyglada na HZJ heavy duty.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Świetny fotoreportaż, gratuluje pomysłu.
Czy w Kamerunie istnieje jakiś wolontariat ratujący zagrożone gatunki ryb (najlepiej pielęgniceWink)?
A propos wątku motoryzacyjnego, to siedem lat jeździłem Toyotą Cariną E - genialny samochód (faktycznie szkoda, że takich już nie robiąSad). Teraz jeżdżę starym Oplem Montereyem (Isuzu Trooper) 3.1D - taką ciężarówą to bym tam przewiózł mnóstwo rybRolleyes.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(20-01-2012, 13:14 PM)dator napisał(a): Świetny fotoreportaż, gratuluje pomysłu.
Czy w Kamerunie istnieje jakiś wolontariat ratujący zagrożone gatunki ryb (najlepiej pielęgniceWink)?
A propos wątku motoryzacyjnego, to siedem lat jeździłem Toyotą Cariną E - genialny samochód (faktycznie szkoda, że takich już nie robiąSad). Teraz jeżdżę starym Oplem Montereyem (Isuzu Trooper) 3.1D - taką ciężarówą to bym tam przewiózł mnóstwo rybRolleyes.

Nice! Prawie kupilem trupka zamiast nivki pare lat temu ale paliwozernosc mnie troche zniechecila Smile.

Stare trooperki to dobre auta sa Smile.

W Kamerunie akurat sprawa nie wyglada bardzo zle. Miejscowi generalnie uswiadomili sobie, ze nie mozna bezkarnie wycinac lasow, wypasac krow gdzie im sie podoba i ze wszystkie te male rybki sa wiecej warte zywe niz martwe Smile wiec staraja sie jakos tam je chronic. Gorzej jest z rzadowymi projektami ale to tak jak i u nas i wszedzie Smile, wyzej dupy nie podskoczysz jak to mowia ;p.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości