• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Benitochromis nigrodorsalis

#21
Hej,

Big Grin humiliski Ci się wytarły Smile. Jakby ktoś nie miał co robić z młodymi ode mnie to niech przedzwoni, ja prawdopodobnie z chęcią odkupię przychówek Smile jężeli cena oczywiście będzie znośna Big Grin.

Co do pielęgnic z afryki zachodniej to nie udzielam się za bardzo bo jestem leszczem w tym temacie i moje obserwacje jakoś mocno odstają od tego co czytam w innych miejscach ;p.

Fajne, duże majestatyczne ryby. U mnie potrafią zabić szczupieńczyka i rozszarpać na strzępy w jakieś 3 sekundy no ale żyją w dużym stadzie Smile. Robiłem kilka prób dobrań par i straciłem jedną laskę - póki co reszta ok. Są o tyle ciekawe, że są to pyszczaki z wód miękkich - jeżeli ktoś nie lubi klimatów "pustunnych" - tanga, malawi, wiktoria, barombi mbo i woli jednak większe rybska niż apisto to idealna ryba dla niego Smile. Mniej więcej umiem już odróżnić płeć u nich ale jest z tym zawsze problem. Ryby dla Łukasza chyba z 5 razy zamieniałem zanim stwierdziłem, że chyba będzie ok Smile no i z tego co widzę chyba będzie ok Smile.

Pod względem kolorystycznym wymiata finleyi mungo blue - jest dużo bardziej hmm oczojebny niż nigrodorsalis. Róż, fiolet, czerwień, czarny, srebrny, żółty Smile - wypas się błyszczą. Ale są też dużo bardziej zadziorne i charakterne Smile.

Cieszę się, że u Ciebie ładnie jedzą Smile. Mi sporo czasu zajęło zmuszenie ich do jedzenia martwego pokarmu - prawdopodobnie zaraz po bichir lapradei kosztowały mnie najwięcej pracy. Dziwna sprawa, bo finleyi mungo blue wpieprzał absolutnie wszystko dzień po imporcie w dowolnych ilościach Smile a to przecież ten sam rodzaj o_O - nie spodziewałem się aż takich różnic w aklimatyzacji.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Uciąłem sobie krótką rozmowę z Antonem dzisiaj Smile. Dla tego topiku ciekawe może się wydać:
(...)
D:
about so called nigrodorsalis blue cheek
were parasite free and were looking realy good just after import but were not interested in food for some time at all.
What they do eat in nature environment?
A:
no worms in the intestine? That's often a reason for not eating
00:11
D:
yup, no worms at all
A:
in the wild, they are microparticle-feeders, so they look in the aufwuchs and algae for small organisms (parts single-cell organisms), shrimp eggs and so on
D:
oh, that's why they were so interested in artemia naulupis
they are eating flake food and small granules food now, will they do ok on this diet? They don't like very much life food or frozen food still
A:
this diet is OK, absolutely fine. and sometimes the small artemia they surely will liek

(...)

Azoo artemie w zelu też wpieprzają jak małpa kit, tyle, że jedna paczka starcza na dwa karmienia :> przy mojej ilości rybów no i wielości tych śledzi Smile.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
A tanie żarełko to to nie jest Smile
Dzięki za tą ciekawostkę z pierwszej ręki Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Powoli zaczyna nam się klarować mapa wystepowania w kamerunie różnych gatunków rybich pasożytów. Ciekawe, że bardzo duży wpływ na występowanie pasożytów ma nie tyle zagęszczenie ryb w danym cieku wodnym co działalność człowieka. I tak cieki wodne w pobliżu farm, plantacji palm czy kawy (generalnie mniej lub bardziej skażone chemikaliami) mają dużo więcej różnych gatunków pasożytów a także ich liczebność w pojedynczej rybie jest wyższa Smile. Przy czym nim bardziej zasrana woda tym więcej robali i mniej ryb, nim czyściej to na odwrót Smile.
Tam gdzie woda jest naprawdę brudna kończą się robale i włażą grzyby - np. microsporidia no i populacja do widzenia Smile.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Żerowanie Benito na krewetkach karmowych mrozi krew w żyłach. To obraz niczym się nie różniący od rzezi orek czy rekinów na uchatkach.
Widok samca Benito mielącego krewetkę wraz z liśćmi oraz piaskiem w pysku spowodował wycofanie się humilisów do swoich kokosów. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Nie powiem, zaskoczyły mnie dziś. Jedna z ryb pływa z pełnym pyskiem "czegoś". Wink Swoją drogą nie widziałem wcześniej, zeby gdzieś była ikra. Czyżby ją tam dobrze zakamuflowały?
Próbowałem uchwycić to na filmiku, ale w takich fatalnych warunkach świetlnych już lepsze filmiki kręci kalkulator niż mój aparat. :/
W momentach pomiędzy spazmami autofokusa i płynięciem obrazu słabo widać wypchany pysk.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ulala, widać pysk oj widać. Nie dziwi mnie to, bo te ryby trą się nawet w twardej wodzie, a u Ciebie mają warunki marzenie, zatem co miałoby im stać na przeszkodzie? Samiec P. humilis? Nie sądzę Smile Obserwuj, wymiana larw między rodzicami to niezły spektakl.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Udało mi się cyknąć niewyraźną fotkę samicy, widać wypchaną gębę. Smile
No i nawet samiec chwilę pozował w trakcie posilania się. Smile


Załączone pliki Miniatury
               
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Coś cisza w temacie Sad
Co u rybek ??
Ile maja cm ?? (pytanie dla Kolegi X Tongue )
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A rybki mają się dobrze, źle znoszą upały niestety i siedzą pochowane po baniaku. Jak się schłodzi to podchodzę do kolejnej próby rozmnożenia ich.
Ile mają cm? Około 13. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości