Odpowiedz 
Stomatepia pindu
10-02-2013, 20:54 PM
RE: Stomatepia pindu
Hmmm jak narazie bez zmian. Wydaje mi się jednak, że samica z odgryzionym ogonem powyżej na zdjęciu 2 to jednak nie S. pindu lecz S. mariae.
Agresywna wobec wszystkich innych ryb w akwarium. Odławiam ją od resztyh pindu - ostatnio obserwowałem próby tarła między dwoma osobnikami, ale skutecznie zostały przeganiane przez osobnika "mariae".

Krzysiek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2013, 21:56 PM
Pisałem w maju, że to mój faworyt Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-02-2013, 00:41 AM
(10-02-2013 20:54 PM)Sendog napisał(a):  Hmmm jak narazie bez zmian. Wydaje mi się jednak, że samica z odgryzionym ogonem powyżej na zdjęciu 2 to jednak nie S. pindu lecz S. mariae.
Przeszło mi to przez myśl, jak zobaczyłem poprzednie zdjęcie "złamańca", ale nie chciałem siać zamętu... Dobrze, że pozostałe czarnulki mają się ku sobie.

Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.
09-10-2013, 20:48 PM
Dzisiaj w pracy miałem dzień obserwacji bo para Stomatepii (są w zbiorniku w pracy) wreszcie podchodziła do tarła. Samica miała piękne pokładełko, a ryby około 3 godziny tańczyły wspólnie. Niestety ikry nie widziałem. Mam nadzieję, że jak jutro wrócę do pokoju to samica nie będzie jadła Prosi

Krzysiek
09-10-2013, 20:51 PM
Trzymam kciuki, ba wyłamałem je. Smile

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
09-10-2013, 22:06 PM
Super! Ale się cieszę Smile Skoro samiec wybrał sobie kobitkę to już raczej będzie się jej trzymał. Powodzenia Okok

Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.
09-10-2013, 22:14 PM
Chłopaki - samiec ma do dyspozycji 3 laski. Jak narazie jedną się w ogóle nie interesuje, jedna jest lekko poobgryzana a z trzecią próbował podejśc do tarła. Podmiana wody (dość spora) i tygodniowe tuczenie mrożonkami zachęciło je do amorów. Ci co je rozmnożyli twierdzą, że potrzeba kilku prób aby doczekać się narybku.

Krzysiek
30-12-2013, 22:52 PM
Samica wreszcie miętoli kawior. Przerwa świąteczna chyba im służyła bo tarło wreszcie odpaliło. Nie liczę na pozytywny efekt pierwszego tarła ale to dobra wiadomość, że zaczęły się udane tarła.

Krzysiek
30-12-2013, 23:36 PM
Smile Pierwsze tarło w Polsce? Raczej tak. Oby były udane i parę sztuk narybku znalazło nowe domy w polskich akwariach. Trzymam kciuki.

30-12-2013, 23:40 PM
I to ta "moja" inwalidka? Wink Nowe domy czekają Big Grin
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe