• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mikrogeophagus ramirezi

Jak na sklepówki, to całkiem zgrabne ryby. Powodzenia z dzieciarnią ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
I widać, że młodziutkie Smile powodzenia.
Jak podrosną, jeżeli przeżyją ze 3 miesiące (nie mam już złudzeń co do ramirezów, stąd to moje krakanie), to poproszę o cynk, w którym sklepie je kupiłeś - i też tam pójdę, po samiczkę dla mojego Bandziora Smile (z obecną jest "rozwiedziony", próbuję ją wyswatać z młodym Electric Blue)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-03-2017, 18:43 PM)12dot12 napisał(a): I widać, że młodziutkie Smile powodzenia.
Jak podrosną, jeżeli przeżyją ze 3 miesiące (nie mam już złudzeń co do ramirezów, stąd to moje krakanie), to poproszę o cynk, w którym sklepie je kupiłeś - i też tam pójdę, po samiczkę dla mojego Bandziora Smile (z obecną jest "rozwiedziony", próbuję ją wyswatać z młodym Electric Blue)
Za 3 miesiące to już nie wiem czy w sklepie coś będzieSmile A czy moje przeżyją 3 miesiące to nie wiem, ale wyglądają na razie ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Moje f xxx Smile samczyk 2,5 roku
Samiczka 9 miesięcy

Wysłane z mojego MID4X10 przy użyciu Tapatalka


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ladnie sie trzymaja 2, 5 roku nanramireze to chyba sporo

Moje maluchy ramirezek niestety w jeden dzien cos wycielo, moze to podmiana wody, a moze rodzice nie upilnowali. Nie wiem czy bystrzyki amandy i ukosniki mogly tak nagle wyciac maluchy. W kazdym razie ramirezy mlode i to bylo ich pierwsze tarlo. Mam nadzieje pozyja dluzej i beda kolejne tarla..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Moje miały już trzy tarła, ale miałem neonki innesa z nimi.
To maluchy, zjadane były na trzeci lub czwarty dzień, teraz są tylko z bystrzykami amandy ,to zobacze jak będzie Wink

Wysłane z mojego MID4X10 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jedno mnie ciekawi: minimalny rozmiar "rozpraszaczy" do ramirezów. Kupiłam jakiś czas temu, oprócz amandek, młode boraras brigittae. Mają może w porywach 2 cm i są szczuplutkie. I zastanawiam się, czy nie są za małe do pielęgniczek... czy nie zostałyby potraktowane jako żarcie. Czy nie lepiej ich zostawić na stałe w małym baniaku.
Miał ktoś nanorybki z ramirezami? (te naprawdę nano, mniejsze od simulansów czy amandek)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Każdy rozpraszacz, który zmieści się w pysku, jest potencjalną ofiarą. Wszystko zależy od stopnia ciapowatości apiściaków.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Beznadziejny aparat&beznadziejne oświetlenie więc kolorków brak Big Grin.
Już trochę wyrosły i są serio śliczne- muszę im cyknąć update Wink.


I się okazało, że 20 marginatusów przerabia wystarczająco dużo azotu, żeby sinice zniknęły Smile. Drobnoustki już się kilka razy tarły, więc po maturach będę próbował wycierać Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bardzo lubię takie klimaty z CW, i akwarium wygląda na wyjątkowo szerokie Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości