• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mikrogeophagus ramirezi

Ja się nie zgodzę, ze zgonami dzikich ramirezek bez powodu. U Ciebie miały wysokie pH, szybkie zmiany parametrów i jasne akwarium- postresowane były, straciły homeostazę i coś je złapało. U siebie miałem dzikie i to dłuższy czas, teraz mam już drugi raz i w obydwu przypadkach problemów nie miałem-chociaż tutaj mam je chwilę, więc już nic nie napiszę, bo jeszcze coś wykraczę Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(09-03-2017, 19:33 PM)Papja napisał(a): Ja się nie zgodzę, ze zgonami dzikich ramirezek bez powodu. U Ciebie miały wysokie pH, szybkie zmiany parametrów i jasne akwarium- postresowane były, straciły homeostazę i coś je złapało. U siebie miałem dzikie i to dłuższy czas, teraz mam już drugi raz i w obydwu przypadkach problemów nie miałem-chociaż tutaj mam je chwilę, więc już nic nie napiszę, bo jeszcze coś wykraczę Tongue.
Tyloo to moze byc prawda z samica. Samiec, kfory padl poznien mial ph juz nieconpowyzej 6 chyba, parametry stale i wcale nie tak widno. W kazdym razie wpuscilem sklepowe i na razie jest ok. Zobaczymy. Tez nie pisze wiecej bo wykraczeSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Trzymam kciuki za Wasze ramki Smile no niestety te ryby to loteria, delikatne są i łatwo łapią choróbska. Moja samica np. ciągle od jesieni ma paskudne odchody, mimo że leczyłam już 2 x MLP i właśnie robię drugie leczenie Protocapsem+Furaginem, oby jej pomogło. Mimo wszystko myślę, że są warte zachodu: tak pięknych pielęgniczek jak one (imho) jest niewiele.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i wlasnie moje sklepowe ramki zaskoczyly. Samica siedzi w rogu akwarium z cala chmura mlodych. Chyba z dwa tygodnie po wpuszczeniu do akwarium. Siedzi w takim rogu, ze trudno zrobic zdjecie, ale cos sie udalo to wrzuce pozniej, bo nie wiem jak sie z telefonu zmniejsza zdjecia. Tak mnie zaskoczyly, ze nawet nie mam nastawionej artemii..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Proponuję wrotkę czerwoną, albo z suchych - Hikari First Bites, pokarm wysoko oceniany w rankingach żywności dla ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(12-03-2017, 18:55 PM)12dot12 napisał(a): Proponuję wrotkę czerwoną, albo z suchych - Hikari First Bites, pokarm wysoko oceniany w rankingach żywności dla ryb.

Dzieki, wrotke chyba faktycznie mam w zamrazalniku, ale podalem na razie artemie w plynie i chyba zaczely podjadac. Sa w takim miejscu, ze nawet trudno mi obserwowac niestety..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Za parę godzin możesz im urozmaicić Wink narybek powinien jeść najczęściej, jak to możliwe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(12-03-2017, 19:17 PM)12dot12 napisał(a): Za parę godzin możesz im urozmaicić Wink narybek powinien jeść najczęściej, jak to możliwe.

No tak, od poniedzialku i tak bede karmil tylko w godzinach 19 - 23. Co zostanie to zostanie. Inaczej nie dam rady niestety.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dlatego syfek, mchy i pelie to najlepsze towarzystwo w baniakach dla małych pielęgnic. Nawet kiedy my nie mamy możliwości dokarmiać maluchów- one zawsze coś sobie znajdą.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W załączeniu trochę zdjęć. Podpłynęły z małymi na przód akwarium i się udało zrobić chyba przyzwoite zdjęcia.

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości