• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Plan budowy - regał dla pielęgnic CA

#4
120x60 jeszcze powinno się udać na skręcanym regale na wymiar ze sporym dopuszczalnym obciążeniem półki.

Obsługa górnego akwa z drabinki nie jest taka zła. Byle akwa nie było za blisko sufitu, bo się człowiek namorduje z tym strasznie. Mam drabinkę rozkładaną 3-stopniową, na 4 nogach, to do obsługi akwa z krawędzią na wysokości około 205 cm daje radę, przy suficie 250 cm.

Też bym celował w Amatitlania i Cryptoheros, aczkolwiek przy 100x50x35 może być mało. Miałem parkę sajica od el_polako w 115x45x35. Parka dawała radę, ale bolało mnie patrzenie, że samica obrywa po każdym tarle, mimo że się chowała i miała gdzie się ukryć.

Na swoim regale używam hamburgów napędzanych filtrami wewnętrznymi, za gąbką ceramika dodatkowo. Przy sajica spokojnie wystarczało, raczej okrzemki i sine sobie szalały, a azot był niewykrywalny.
Jeśli wybranie hamburgów sprawi, że będziesz mieć więcej miejsca na akwaria, to spróbuj w miarę możliwości dozbierać środki i postawić większe akwa, np. 140x60x40, będzie więcej miejsca na ewentualne ukrycie się, rozładowanie agresji pielęgnic, a może i jakieś żyworódki by można było dać w ramach rozpraszaczy. Smile

Z Rocio i salvini bym zrezygnował w baniakach 100 cm. Rocio w 140x60 można próbować od młodych.

Nie chcę też decydować za Ciebie, ale przedstawić swój punkt widzenia.
Powodzenia z projektem. Smile
[-] Post mimo12 otrzymał 1 polubień od:
  • el_polako
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Plan budowy - regał dla pielęgnic CA - przez matheo - 06-01-2023, 17:05 PM
RE: Plan budowy - regał dla pielęgnic CA - przez piotrK - 17-01-2023, 15:21 PM
RE: Wymiary zbiorników dla Cichlasoma salvini i Rocio octofasciata - przez mimo12 - 06-01-2023, 19:43 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości