• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mały fishroom

#8
Powiedziałem A to wypada powiedzieć jeszcze Z - minął prawie rok, większość planów się zmaterializowała. Niestety nie obyło się bez dużych i małych problemów z których mam nadzieję powoli wychodzę. Zdjęcia najlepsze jakie udało mi się zrobić, wszystko się odbija od siebie a miejscami jest dość wąsko. 

Widok od wejścia, kiedyś mam nadzieję zrobić zabudowę pieca.
   

Regał nr 1.
   
Moje piaskownice z muszlowcami 3x 135x60x35 - od góry
- n x N. multifaciatus Mpulungu , chyba 17 x Altolamprologus compressiceps "shell" Chimba i niestety tylko 5 szt Lophiobagrus sp. brevispinnis shell - ciągle z nadzieją wypatruje młodych ale mam chyba same samice;
- n x N. similis Karilani w trzech gniazdach, para L. speciosus Kizike i ciągle jeszcze Paracyprichromis brieni Kitumba. Tak fajnie funkcjonuje ta obsada, że ciężko mi je rozdzielać ale w końcu brieni dostaną wyższy zbiornik. Póki co wszystkie trzy gatunki wypuszczają i odchowują młode;
- niecka L. callipterus Sibwesa 1+3, 2+2 N. Multifasciatus Mpulungu i 5 młodych N. calliurus Kasanga


Regał nr 2.

   

Gruzowiska - od góry 

- 140x60x40 - ok. 25 młodych Cyprichromis leptosoma Utinta, 3 szt z nadzieją na 1+2 L. meleagris Kitumba i 9 Synodontis polli white
   
- 140x60x55 - dorosłe stado Cyprichromis sp. zebra Cape Mpimbwe, raczej niestety dwa samce N. tretocephalus Uvira i 2 Synodontis granulosus Kipwa, dodatkowo pływają już nieźle wyrośnięte brevisy, dobrze się chowały gdy je wpuszczałem za młodu. To jedno z dwóch akwariów gdzie filtracja jest inna niż głowice za gąbkami - dwie aquael turbo są w modułach BTN. W akwarium z tropheusami mam fx6.
   

Regał nr 3.

   

Od góry

160x60x45 - stado 20 młodych Cyprichromis microlepidotus Karilani, 9 szt Altolamprologus compressiceps Mandarin, para L. speciosus Kitumba i stado kilkunastu Synodontis petricola
160x60x55 - Tropheus duboisi Maswa, Tropheus sp. 'red' Katete łącznie 43 szt, do rozdzielenia gdy podrosną. Towarzyszy im para L. brevis Cape Tembwe.

Regalik nr 4.

   

Od góry

70x60x35 do zagospodarowania, póki co mieszka tu pare ryb bez stałego lokum
60x30x30 z parami L. meleagris Moba i L. ocellatus Chillatu

Zaplecze techniczne, nie wyobrażam sobie już życia bez kanalizacji i wody w zasięgu paru metrów węża. W wąż wrzuciłem pompkę aquael uni pump co pozwala mi zaciągać wodę z akwariów poniżej umywalki. Okazuje się też że przy tylu akwariach i rybach mały pojemnik pokarmu jednak nie starcza na lata  Dodgy  

         
[-] Post Knowhow otrzymał 16 Lubię to od:
  • -KUBA-, Bernard, dzikakuna, Goran, Grzechu97, kojot99, Krolik83, LukaszW85, matheo, mimo12, piotrK, Ruki, takro, tazat, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Mały fishroom - przez Knowhow - 11-05-2022, 20:05 PM
RE: Mały fishroom - przez sensej - 12-05-2022, 07:35 AM
RE: Mały fishroom - przez kojot99 - 12-05-2022, 08:06 AM
RE: Mały fishroom - przez sensej - 12-05-2022, 08:56 AM
RE: Mały fishroom - przez piotrK - 12-05-2022, 16:26 PM
RE: Mały fishroom - przez Knowhow - 12-05-2022, 21:18 PM
RE: Mały fishroom - przez Knowhow - 25-05-2022, 17:06 PM
RE: Mały fishroom - przez Knowhow - 19-02-2023, 19:15 PM
RE: Mały fishroom - przez Sloma - 19-02-2023, 20:27 PM
RE: Mały fishroom - przez Ruki - 19-02-2023, 21:14 PM
RE: Mały fishroom - przez Knowhow - 21-02-2023, 10:47 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości