• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4]

#7
Witam!
Na forum już dłuższy czas jestem ale jedynie w formie obserwatora więc przyszła pora się przedstawić. Daniel z tej strony.

Do niedawna głównym moim hobby była astronomia a w szczególności astrofotografia. Po dobrych 3 latach niestety zapał minął, świateł w mojej okolicy przybyło i teleskop stoi zakurzony. Natomiast akwarystyka zawsze gdzieś tam krążyła po głowie. Wstyd się przyznać ale zaczęło się za dziecka od welona w kuli, skalarów w 60l itp... Jedyne usprawiedliwienie to to, że dawniej (strach pomyśleć, że to już ponad 20 lat temu) dostęp do informacji opierał się na wiedzy sprzedawcy w zoologu. Na szczęście ten okres już za mną. Teraźniejszość wygląda trochę lepiej  Smile

W tym momencie w domu stoją dwa akwaria:

1. 160l (100x40x40) HT przerobione małymi kroczkami na BW
- filtracja Oase biomaster 350 + hydroponika zasilana aqauelem turbo 500 
- podłoże w większości piasek + jakaś 1/5 seachem flourite (pozostałość po HT)
- woda to torfianka + kran
- obsada trochę duża ale póki co hydroponika zżera wszystko co ryby oddadzą :
* 10 pstrążenic marmurkowych
* 25 zwinników rhodostomus (jeszcze z HT)
* 8 kirysków sterby (też z HT)
* 5 pielęgniczek Agassiza (młodziaki dopiero się wybarwiają ale już jestem pewien dwóch samców - w zamyśle miał zostać układ 1+2/3)
* 1 loricaria red lizard (było 6 ale jakieś 3miesiące temu padały jedna po drugiej)

2. 125l (Optiset Aquaela 81x36x51) Tanganika - muszlowce
- filtracja Oase biomaster 250 (z grysem koralowym w 1 koszu) + hydroponika zasilana przez skimmer jy-03 
- podłoże to piach + parę skał prawdopodobnie dolomitowe
- woda to sam kran ale myślę o buforze seachem'a
- obsada:
* 4 Lamprologus ocellatus - chyba 2+2
* 4 Altolamprologus sp. "compressiceps shell" - tu ciężej ale 1 sztuka jest zdecydowanie większa więc obstawiam 1+3

Tanganika jest do przemyślenia - zbyt wysokie akwarium... Kusi mnie dla muszlaków zrobić jamnika - coś w stylu 140x25x25 Powierzchnia dna ciut większa a wtedy w optisecie zagościłaby Azja ale do tego potrzebna jeszcze zgoda małżonki  [Obrazek: bezradny.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: zsydnelittle5981
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - przez lesnikdan - 18-11-2021, 12:44 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości