Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Cichlidae.pl (https://cichlidae.pl/forum-36.html)
+--- Dział: Miłośnicy pielęgnic - ujawnijcie się! :) (https://cichlidae.pl/forum-37.html)
+--- Wątek: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] (/thread-11550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - Martinezio - 15-10-2021

Poprzedni wątek zebrał ładny wynik ponad 1000 postów Smile
Czas otworzyć nowy rozdział.

Serdecznie witamy nowych użytkowników. Zapraszamy do krótkiego przedstawienia się tutaj Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - jacza82 - 02-11-2021

Siema Witam Was Chichlidaeholicy !!! Wpadam na forum i wracam do pielęgnic. Są to Gymnogeophagus Batovi sp. Blue oraz Gymnogeophagus Terrapurpura . Pozdrawiam wszystkich serdecznie. [Obrazek: papa.gif]


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - Morph - 02-11-2021

Siema Siema! Kamil jestem.
Po kilku latach przerwy wróciłem do akwarystyki... zauroczyły mnie akwaria biotopowe .. i to chyba juz jest choroba  [Obrazek: rotfl.gif]
Aktualnie: 
- 30l kostka z krewetkami blue velvet 
- 75l Tanganika - Zambia | obszar wokół Kumbula Island
- 240l CA - "Jukatan"

w najbliższych planach jeszcze 300l (możliwe, że w grudniu już będzie)

Poza tym to uwielbiam zwierzaki - mam 3 koty (2 dachowce i jednego rasowego maine coona), Owczarka belgijskiego malinois, 12 pytonów królewskich (będzie dużo więcej), Mrówki (kolonia Camponotus herculeanus, kolonia Formica sanguinea), kilka ptaszników (już końcówka hodowli.. L. parahybana, A. geniculata, G. pulchra, O. violaceopes, P. irminia, T. albopilosum ''nicaragua", P. auratus), karaczany madagaskarskie. 

Jeśli chodzi o sprawy zawodowe - prowadzę swoją działalność - Lightowo 
Zajmuje się głównie grafiką komputerową i realizacją video. 

Pozdrawiam! Big Grin


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - macioch - 04-11-2021

Bardzo się Cieszę że pojawił się na pokładzie c.pl aktywny, zajarany akwariami biotopowymi forumowicz.
Jeśli można wiedzieć dlaczego z ptaszników końcówki hodowli? Czy Ty nie byłeś kiedyś jednym z baronów ptasznikowych?


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - Papja - 04-11-2021

To nie ten Morph Macioch, ptasznikowy baron jest z Łodzi i dalej hoduje pajuny Wink 



RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - Morph - 04-11-2021

Nie nie Big Grin Ja nie Michał Big Grin Ja Kamil! 
Z Michałem się znamy.

Ptaszników mam malutko, sprawy finansowe wygrały i zdecydowałem że sprzedam całość... całość... zapomniałem o kokonie O. violaceopes który kiedyś schowałem do szafki.. i tak jedna samica została ze mną + a reszta można powiedzieć, że jest mojej kobity.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - lesnikdan - 18-11-2021

Witam!
Na forum już dłuższy czas jestem ale jedynie w formie obserwatora więc przyszła pora się przedstawić. Daniel z tej strony.

Do niedawna głównym moim hobby była astronomia a w szczególności astrofotografia. Po dobrych 3 latach niestety zapał minął, świateł w mojej okolicy przybyło i teleskop stoi zakurzony. Natomiast akwarystyka zawsze gdzieś tam krążyła po głowie. Wstyd się przyznać ale zaczęło się za dziecka od welona w kuli, skalarów w 60l itp... Jedyne usprawiedliwienie to to, że dawniej (strach pomyśleć, że to już ponad 20 lat temu) dostęp do informacji opierał się na wiedzy sprzedawcy w zoologu. Na szczęście ten okres już za mną. Teraźniejszość wygląda trochę lepiej  Smile

W tym momencie w domu stoją dwa akwaria:

1. 160l (100x40x40) HT przerobione małymi kroczkami na BW
- filtracja Oase biomaster 350 + hydroponika zasilana aqauelem turbo 500 
- podłoże w większości piasek + jakaś 1/5 seachem flourite (pozostałość po HT)
- woda to torfianka + kran
- obsada trochę duża ale póki co hydroponika zżera wszystko co ryby oddadzą :
* 10 pstrążenic marmurkowych
* 25 zwinników rhodostomus (jeszcze z HT)
* 8 kirysków sterby (też z HT)
* 5 pielęgniczek Agassiza (młodziaki dopiero się wybarwiają ale już jestem pewien dwóch samców - w zamyśle miał zostać układ 1+2/3)
* 1 loricaria red lizard (było 6 ale jakieś 3miesiące temu padały jedna po drugiej)

2. 125l (Optiset Aquaela 81x36x51) Tanganika - muszlowce
- filtracja Oase biomaster 250 (z grysem koralowym w 1 koszu) + hydroponika zasilana przez skimmer jy-03 
- podłoże to piach + parę skał prawdopodobnie dolomitowe
- woda to sam kran ale myślę o buforze seachem'a
- obsada:
* 4 Lamprologus ocellatus - chyba 2+2
* 4 Altolamprologus sp. "compressiceps shell" - tu ciężej ale 1 sztuka jest zdecydowanie większa więc obstawiam 1+3

Tanganika jest do przemyślenia - zbyt wysokie akwarium... Kusi mnie dla muszlaków zrobić jamnika - coś w stylu 140x25x25 Powierzchnia dna ciut większa a wtedy w optisecie zagościłaby Azja ale do tego potrzebna jeszcze zgoda małżonki  [Obrazek: bezradny.gif]


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - macioch - 18-11-2021

Cześć miło Cię powitać. Szczególnie że po mapie wychodzi że mieszkaniec stacji kolejowej w Chmielowicach wita mieszkańca głębin kanału Ulgi Big Grin


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - lesnikdan - 18-11-2021

(18-11-2021, 21:06 PM)macioch napisał(a): Cześć miło Cię powitać. Szczególnie że po mapie wychodzi że mieszkaniec stacji kolejowej w Chmielowicach wita mieszkańca głębin kanału Ulgi Big Grin
Zaktualizowałem lokalizację Dodgy


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.4] - outofcontrol - 10-12-2021

Hej wszystkim,

Paweł -> Warszawa

Wracam po dłuuuugiej przerwie i będę zakładał za moment nowe akwa. Jego mieszkańcami będą festae, których aktualnie poszukuję. Przez myśl przeszły mi jeszcze Dovii (pewnie 1 sztuka), ale chyba ciężko będzie ją dostać, bądź flower horn, z którym miałem już przyjemność współpracować. Pewnie aktualnie będą to jednak red terrorki i akwa około 200+ l