• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wzmocnienie podłogi i podparcie stropu DIY

#13
(21-01-2023, 11:50 AM)el_polako napisał(a): Melduję, że prace zostały wznowione.
Słowem wstępu przyznaję się że głosy z forum podziałały mobilizująco. Jednocześnie, mimo że nie ma jednego konkretnego powodu dlaczego całe przedsięwzięcie- zakładanie tego zbiornika tyle trwa, to relacjonując obecny etap prac mogę wskazać taki kamyczek usypujący górkę.
Mianowicie wymyśliłem sobie częściową regenerację stolarki na stelażu, taka eko-januszerka. Boczki, tu musiałem na nowo okleić brzegi płyty, z kolei na drzwiczkach wykonać z listwy meblowej zdobienia rodem z mebli prlowskich, gdyż mamy już takie w salonie i postanowiliśmy z partnerką, że całość ma korespondować ze sobą stylem. Dodatkowo wszystkie widoczne elementu w związku z ww. muszą być tego samego koloru co sprawia że konieczne jest malowanie tą samą farbą. Jak wiadomo płyty meblowej ot tak nie pomalujesz i konieczne było szorstkowanie i użycie primera co wydłużyło cały proces. 
Co dalej w najbliższym czasie:
- dokończyć malowanie boków i drzwiczek;
- przemalować tą samą metodą po obwodzie blat;
- zobaczyć ile stelaża wystaję spomiędzy frontów i to też pomalować na zielono.
- wnieść stelaż i zamontować fronty.

Poniżej kilka zdjęć opisanej pracy.

.jpg   ae53cb6cbd6bce425c90c37475565ac8.jpg (Rozmiar: 36.22 KB / Pobrań: 85)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmocnienie podłogi i podparcie stropu DIY - przez Darek - 29-01-2023, 21:48 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości