• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [525] Powrót do ...

#1
Cześć Smile
Po kilku latach suchych ... znowu mi padło i wciągnęło do moczenia się.

Wpierw trafił się baniaczek 250L, który idealnie wpasował się w wolne miejsce w garażu. Zrobiłem tam jakieś takie nudne zielone, szybko zarosło i już.  No nie moje klimaty... 

250tka stała się zbiornikiem na RO/Torfiankę, a przybył nowy baniaczek 100x70x75 

Świeżyzna, 2 tygodnie temu zalane. Jutro wskoczą fisze, będą i apisto Wink 

[Obrazek: G525_2102_01.jpg]
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Troche sterylnie Wink
Co jest na dnie z tylu akwarium ? Cale obsadzone roslinami czy tylko tak wyglada na zdjeciy ? 
Zaszczepiles biologie z poprzedniego zbiornika czy wlales calkiem świeża wode ? Jesli nie przeniosles biologi z dojrzalego akwarium to jest troche za wczesnie na wpuszczenie ryb.
Jaka obsade planujesz ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sterylnośc robi ten mój " ulubiony " biały piasek. Z czasem może się zasyfi Smile i będzie o wiele lepiej. Nie wiem czy mi się tylko tak wydaje, ale jak na tak wysokie skwarium to malutko jest tego piasku na dnie....

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
75cm wysokości i apisto to poszłaś po bandzie
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(06-02-2021, 01:09 AM)barttsw napisał(a): 75cm wysokości i apisto to poszłaś po bandzie

Oj tam.. czepiasz się... przecież się nie utopią Smile Smile

I chyba napisał że będą TEŻ apisto więc może planuje je połączyć z czymś co wymaga wysokości .

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Sterylnie ? Nie no ... nie ma jeszcze rurek szklanych Big Grin 
Z tyłu też są rośliny, ale oprócz cabomby red nie ma łodygowców. Valisnerie (nana i spiralis) , Cryptocoryne balansae. Dosyć sporo Blyxa japonica. Trochę różnych kryptookoryn, mchu, anubiasa. Sporo kryjówek dla fiszek. 

Za biologię odpowiadają 3 filtry zewnętrzne Eheim 2075, 2226, 2215. Pracowały jeszcze z poprzednim zbiornikiem Wink 

Obsada .. jak wpadnie w siatki Smile Na pewno Pstrążenice... pod nie piłowałem pokrywę i szczelnie zakrywałem Smile 
W sumie to pierwszy mój baniak nieodkryty (nie licząc takiej jednej 112 jako kwarantanna)

(06-02-2021, 01:17 AM)Goran napisał(a):
(06-02-2021, 01:09 AM)barttsw napisał(a): 75cm wysokości i apisto to  poszłaś po bandzie

Oj tam.. czepiasz się... przecież się nie utopią Smile Smile

I chyba napisał że będą TEŻ apisto więc może planuje je połączyć z czymś co wymaga wysokości .

Tak, tęskno mi do tych urwisów ... Wink

[Obrazek: T670_1604_03.jpg]
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(06-02-2021, 01:17 AM)Goran napisał(a):
(06-02-2021, 01:09 AM)barttsw napisał(a): 75cm wysokości i apisto to poszłaś po bandzie

Oj tam.. czepiasz się... przecież się nie utopią Smile Smile

I chyba napisał że będą TEŻ apisto więc może planuje je połączyć z czymś co wymaga wysokości .

Dla mnie to przesada , tak samo jak ty być pod barwniaków dal 80cm wysokosci

(06-02-2021, 01:18 AM)AquaDreams napisał(a): Sterylnie ? Nie no ... nie ma jeszcze rurek szklanych Big Grin 
Z tyłu też są rośliny, ale oprócz cabomby red nie ma łodygowców. Valisnerie (nana i spiralis) , Cryptocoryne balansae. Dosyć sporo Blyxa japonica. Trochę różnych kryptookoryn, mchu, anubiasa. Sporo kryjówek dla fiszek. 

Za biologię odpowiadają 3 filtry zewnętrzne Eheim 2075, 2226, 2215. Pracowały jeszcze z poprzednim zbiornikiem Wink 

Obsada .. jak wpadnie w siatki Smile Na pewno Pstrążenice... pod nie piłowałem pokrywę i szczelnie zakrywałem Smile 
W sumie to pierwszy mój baniak nieodkryty (nie licząc takiej jednej 112 jako kwarantanna)

(06-02-2021, 01:17 AM)Goran napisał(a):
(06-02-2021, 01:09 AM)barttsw napisał(a): 75cm wysokości i apisto to  poszłaś po bandzie

Oj tam.. czepiasz się... przecież się nie utopią Smile Smile

I chyba napisał że będą TEŻ apisto więc może planuje je połączyć z czymś co wymaga wysokości .

Tak, tęskno mi do tych urwisów ... Wink

[Obrazek: T670_1604_03.jpg]
W 100 cm? To jakiś kpinaSad
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dlatego ja moje 55 cm zalalem tylko do 40 cm. Smile ale to kwestia gustu. Poza tym kto zabroni biednemu bogato żyć Smile ludzie na wózkach też mają piętrowe domy bez windy Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Chyba odwykłem od forum... skąd tu tyle tupetu, wszechwiedzy i języka bogatego w błędy ... no ale cóż Wink 

Miałem Altumy młode w szklance 120x60x50, następnie podrastały w 120x80x70.
Teraz powrót i raczej też do młodzieży, która ucieszy się bardziej z baniaka długości 100cm i wysokości 75cm niż z kieliszka wysokości 50cm Big Grin

(06-02-2021, 01:43 AM)Goran napisał(a): Dlatego ja moje 55 cm zalalem tylko do 40 cm. Smile 
Od jakiegoś czasu wychodzę z założenia, że jak coś robić to robić robić. Także jak zalewać (się) to na maxa Tongue a nie za kołnierz Tongue
Pozdrawiam,
Arek

Cichociemnym nie pomagam na PW Kotek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(06-02-2021, 01:44 AM)AquaDreams napisał(a): Chyba odwykłem od forum... skąd tu tyle tupetu, wszechwiedzy i języka bogatego w błędy ... no ale cóż Wink 

Miałem Altumy młode w szklance 120x60x50, następnie podrastały w 120x80x70.
Teraz powrót i raczej też do młodzieży, która ucieszy się bardziej z baniaka długości 100cm i wysokości 75cm niż z kieliszka wysokości 50cm Big Grin

(06-02-2021, 01:43 AM)Goran napisał(a): Dlatego ja moje 55 cm zalalem tylko do 40 cm. Smile 
Od jakiegoś czasu wychodzę z założenia, że jak coś robić to robić robić. Także jak zalewać (się) to na maxa Tongue a nie za kołnierz Tongue
Tu niema czym się chwalić tu trzeba płakać, Angry
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości