• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowy duży zbiornik - obsada i zakup ryb

#11
No cóż obsługa tego dzieła to jest wyzwanie, nie powiem, ale powiedziało się A to trzeba iść do Z - zobaczymy co z tego wyjdzie. Moja praca polega na jeżdżeniu po Polsce więc, ze śląskiem nie ma problemu jeśli chodzi o Gujanacara geayi, najważniejsze jest ustalić co się chce, co można i w jakiej ilości - dlatego pytam też o obsadę i ilość. Daj znać adres sklepu w razie czego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Litraż super, ale same kamienie na dnie i mało miejsca z piachem pod ziemiojady.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Dzięki za opinie, z tyłu jest tyle samo piachu co z przodu i jeszcze pod korzeniami, ale to już dla małych ...ale oki wezmę to pod uwagę....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
No jest w czym rozkręcić karuzelę Wink pisz wrzucaj foty , bedzie co podziwiać mam nadzieję. Piszesz, że to Twoje początki z pielegnicami, ale zakładam, że porywając się na taki basen masz już spore doświadczenie akwarystyczne ?


Będę trzymał kciuki, żeby wszystko szło ok, bo jakieś większe zmiany lub restarty w tym szkle to może być sporo roboty Smile Kurde wyobraźnia już mi działa.... I ręce mam za krótkie... Smile Zawsze mi się wydawało, że do zbiornika o takich wymiarach powinien być dostęp że wszystkich stron, a tu widzę, że chyba stoi przy ścianie?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dzięki, zdjęcia wrzucę jak już będzie finalnie udekorowany wraz z roślinami a potem już z obsadą, ale dopiero po stabliizacji zbiornika, czyli na początek akary z Maroni po 2 miesiącach kwarantanny no i potem czekamy z dalszym wrzuceniem ryb aż biologia się zbuduje w zbiorniku z akarami z Maroni, czyli kilka miesięcy, ale juz będą żyły następne ryby w kwarantannowych Smile.

Tak przy ścianie stoi, dojście do zbiornika nie jest łatwe, ale taki design pokoju Smile - wzrost 1,90 cm + rozkładany podest jakoś daję radę,Smile -  zmian w zbiorniku po wpuszczeniu ryb zdecydowanie nie planuje, bo grzebanie w podłożu w zbiorniku z rybami to raczej jeden z największych błędów akwarystów - tak mi się wydaje. Co do restartu bym nie chciał robię wszystko bym nie musiał - co wyjdzie zobaczymy, bo to biologia, żywy organizm.
 
Na chwilę obecną raczej rezygnuję z Guyanacara i idę w kierunku Geopagus o łagodniejszym charakterze nie wiem np. surinamensis tak żeby był jeden duży ziemiojad w grupie, no i do tego dalsza obsada - jakieś propozycje i uwagi mile widziane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Kamieniami się nie przejmuj, u mnie od początku mam duże skałki na dnie i nic się nie dzieje. Ja mam dno z 15 mm. Taka wysokość to się proszą altumy ... Smile Co do ogarniania baniaka nie ma stresu, ja mam 300x80x60 i mycie szyb gąbką (do naczyń) to max 30 minut tygodniowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dzięki,  kamieniami się nie przejmuje, jeśli nawet to zbyt wolne tempo opadania i zbyt mała wysokość. Co do mycia planuję myć tylko przednią szybę więc czasu zbyt dużo na tym procesem nie spędzę.

Co do obsady to, po kilku rozmowach z mądrzejszymi i bardziej doświadczonymi osobami Smile, wyciągnąłem wnioski i odpuściłem sobie w ogóle myślenie o zbiorniku stricte biotopowym - to będzie tylko zbiornik dekoracyjny z ryb Ameryka Płd. Już kupione w zbiornikach kwarantannowych pływa 20 sztuk Laetacara araguaiae, 60 sztuk Otocinclus affinis - do tego planuję kupić 60-80 szt  Carnegiella strigata, z 50 sztuk któregoś z kirysów, tu jeszcze nie wiem co wybrać, no i trafiłeś w środkowej części akwarium będzie tylko z 20-30 sztuk Pterophyllum Altum lub Pterophyllum scalare Santa Izabel - tu decyzja jeszcze nie zapadła. Nie ukrywam, zobaczę jak to wszystko będzie wyglądało jak się rozpłynie w zbiorniku. Może dojdzie do tego jakieś kilka sztuk zbrojników małych , max do 8 cm długości, myślę czy nie dorzucić z 8 sztuk Laetacara dorsigera. Nie ukrywam, że dorzuciłbym coś małego na dno z pielęgnic, kilka sztuk, żeby pojawiało się jako ciekawostka i urozmaicenie jakaś Apistogramma, Dicrossus, Taeniacara candidi  nie mam jeszcze wiedzy, które pasowałyby do Leatacara i Pterophyllum. Generalnie nie chcę zrobić zbyt dużego kipiszu.

Także po krótce taki jest obecny zarys. W niedzielę sadzę ostatnie sztuki roślin, jak już w pełni biologia w kwarantannowych ruszy, profilaktycznie  kuracja MLP , 2 tygodnie odsapnięcia i ryby idą do głównego zbiornika.

Tu mam pytanie, co sądzicie o wpuszczeniu ślimaków - helmety i świderki jako starter biologii w głównym zbiorniku - i czy w ogóle ślimaki, bo w tej kwestii nie mam w ogóle doświadczenia ?.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Cześć Robert

Mam na imię Robert i mieszkam w małej wiosce niedaleko Łodzi - dokładnie w Stróży, ubaw bym miał gdybyśmy byli sąsiadami Big Grin

Pozdrowionka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Cześć ,

Jeśli to Stróża niedaleko Woli Rakowej - to mamy do siebie 20 minut jazdy samochodem - zawsze jakieś piwo można wypić. Smile

Zdr Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tak - to Stróża niedaleko Woli Rakowej - 20 minut to chyba na pieszo Wink Świat jest mały

RGR
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości