• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 432l - 120x60x60 - coś dużego do neonów czerwonych

#14
Zacząłem aranżować zbiornik - teraz już wiem, że najpierw muszę aranżować później dobierać obsadę - w głowie jedno, na papierze znów co innego, a jak wychodzi to proszę zobaczyć. 

Przygotowałem zbiornik pod wykopaliska, dla guianacary. Pod aranżacja jest pvc 3mm, wszystko spięte opaskami i trzyma się razem. Najpierw ładnie ułożone, później wszystko zasypane piaskiem i dociśnięte, kamienie są nie do ruszenia. Jest jedna duża jaskinia po prawej, kilka mniejszych, pełno kryjówek z kamieni i korzeni. Ogólnie cały zarys korzeni po prawej ma się składać na jedną duża jaskinie, ale bez tyłu. Wszędzie piasek, miałem nawet więcej podsypać.        
   
   
   

Lecz ostatecznie czegoś mi brakowało i wiedziałem, że to nie to. 
Więc dodałem więcej szczegółów i już wiem, że muszę zrezygnować z gujanek. 
Aranżacja jeszcze nie skończona, ale już wiem, że mi się podoba i co najważniejsze żonie też Angel

Teraz zastanawiam się czy dać anubiasy i microzoria na korzenie jak miałem w planie oraz zabienice - zostawiłem 15-20cm na rośliny z tyłu, czy szukać roślin biotopowych albo iść w jakąś długa łatwa trawę - tutaj bardziej Nature. 
Zdjęcia tego co mi wyszło, przyjmę wszelką pomoc Smile 
   
   
   
   

Na koniec obsada. Co byście polecili - nie muszą być neony?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: 432l - 120x60x60 - coś dużego do neonów czerwonych - przez P4m3k - 27-01-2021, 10:37 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości