• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 432l - 120x60x60 - coś dużego do neonów czerwonych

#7
Cześć, trochę czasu minęło i po rozmowach z żoną moje mżonki o BW przepadły. Akwarium biotopowe też odpada, ogólnie pokazałem jej filmy z BADC i nie odpowiada jej ten styl. Za to podobają się akwaria z akwarystyki 'naturalnej' - krajobrazy. No CÓŻ, mi się oba nurty podobają, więc będę próbować to jakoś połączyć.
Pokazałem żonie również dużo filmów, konkretnych ryb - i tutaj miałem problem:
"Pokaż mi jak to akwarium wygląda, a później ryba, bo na zbliżeniach one wszystkie wygadają na ten sam rozmiar i ciężko określić jako to będzie wyglądać" - szczególnie przy apisto. 

Kierunek obrany został w stronę ryb z CW z SA, z ilością roślin dość dużą (microsoria, anubiasy, zabienice). 

Wodę dostosuje do ryb, rośliny raczej dadzą radę. 

Myśleliśmy nad obsadą i główny warunek to ryby ma być widać (rozmiar, kolor, zachowanie), więc wybraliśmy:
Głowna:
-skalary - żonie podobają się manacupuru od Angelfish z fb - docelowo para/dwie 

Środek:
-neon czerwony 20+20? - mają zostać, jak to jest neon, król kobiecych serc? Mogę dobrać dodatkowych 20szt, czy to będzie za dużo? 

Dół - 
-guianacara geayi - pokazałem film od Papji i te były uznane za ładne - też para/dwie 
Lub 
-apistogramma - takie które dadzą radę ze skalarami, temp i parametry wody - w jakim układzie mogę je dobrać? Myślałem nad a. Cacatuoides lub agassizii lub M. Ramirezi. 

-kiryski, które mam też zostają 
-zbrojnik znalazłem w dwóch miejscach l018 widzę, że lubi większe temperatury 

Góra:
-pstraznice też zostają 

Parametry:
Ph 7 - nie chce za bardzo zakwaszać wody, bo nie wiem jeszcze jak to zrobić nie zmieniając koloru (oprócz kwasów, się tego nie chce) 
Temp 25/27 - 30 w lato 
Twardości - czyste RO

Konkluzja:
- wiem, że wychodzi mi rybna zupa 
- liczę się z tym, że neony mogą zacząć znikać
- mam nadzieję, że zwiększona filtracja i dodatkowa hydroponika, dadzą radę 
- jest szansa, że jak guianacara/apisto podrośnie - i "będą jakoś wyglądać" to sprzedam skalary
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: 432l - 120x60x60 - coś dużego do neonów czerwonych - przez P4m3k - 22-01-2021, 10:02 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości