• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mai-Ndombe jak tam jest?

#11
To ja wiem Zosieńku tylko jakie oddadzą najlepiej realny wygląd dna tego jeziora? Przy okazji piszcie proszę Wasze opinie na temat racjonalnego minimum wielkości zbiornika dla transów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ja bym powiedział że jakieś czarne łupki by się nadały.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
60x30cm dno jest okej, jeżeli damy im odpowiednie kryjówki. Transy preferują bardzo ciasne kryjówki, to typowe szczelinowce, u mnie mając do wyboru liście, kokosy, korzenie, doniczki i podstawki pod doniczki zawsze wybierały najniższe podstawki pod doniczkę na tarło.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(02-11-2020, 13:20 PM)piotrK napisał(a): Ja bym powiedział że jakieś czarne łupki by się nadały.

Dokładnie, czarne łupki, żadne bazalty czy otoczaki. Big Grin

U mnie zgrana para dobrze się miała przez długie lata w 55x35x30h baniaku.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(02-11-2020, 13:44 PM)Ruki napisał(a):
(02-11-2020, 13:20 PM)piotrK napisał(a): Ja bym powiedział że jakieś czarne łupki by się nadały.

Dokładnie, czarne łupki, żadne bazalty czy otoczaki. Big Grin

U mnie zgrana para dobrze się miała przez długie lata w 55x35x30h baniaku.
Też w nim chce transy
Co do bazaltu odpuść sobie ten szajs , chcesz Paweł ja mam otoczakow nad rzeką które nie zmieniają parametrów wody zapraszam jak bys chciał

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(02-11-2020, 12:46 PM)macioch napisał(a): To ja wiem Zosieńku tylko jakie oddadzą najlepiej realny wygląd dna tego jeziora? Przy okazji piszcie proszę Wasze opinie na temat racjonalnego minimum wielkości zbiornika dla transów

Można takie minimum jak koledzy napisali przyjąć. Ja wolałbym co najmniej 80cm długości. Dlaczego? Skoro chcesz naturalnie wyglądające akwarium dla nich układaj kamienie/łupki warstwowo, każdą warstwę przykrywaj piaskiem. (Te ryby lubią wąskie szczeliny jak papja napisał. ) staraj się w tej budowli utrzymywać zbocze jeziora. Te ryby to doskonale kopacze, pięknie sobie wykopią tam groty.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja bym chętnie zobaczył takie akwarium. Zośka chyba in kiedyś z otoczakami zrobił?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(02-11-2020, 19:03 PM)bpiotrow13 napisał(a): Ja bym chętnie zobaczył takie akwarium. Zośka chyba in kiedyś z otoczakami zrobił?

Tak moje akwarium miałem z otoczakami, chciałbym jeszcze raz zrobić dla nich akwarium tym razem być może też z łupków.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Hmmm, mam baniak do zaaranżowania dla transów. Big Grin Ale nie widziałem żadnych fajnych łupków, a to niestety trzeba pomacać i powybierać. Ja bym osobiście ułożył im stos łupków, poprzekładał rurkami PCV i zasypał piaskiem. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Po Pierwsze: Dziękuje Wam wszystkim Panowie za odpowiedzi, nade wszystko Zośkowi za świetny plan z tym przekładańcem piaskowo skalnym.

Po drugie: skoro nie tylko mi chodzi po głowie takie małe Mai-Ndombe dla transów co powiedzielibyście na małą koleżeńską "zabawe" z tym związaną. Dawno nie było Afrykańskich wyzwań, więc tym bardziej uważam że warto jakąś "zabawe" zrobić. Proponuje pozakładać baniaki dla transów nie zdradzając żadnych szczegółów i nie pokazując ich nigdzie (a w szczególności sobie na wzajem) i dopiero gotowe z rybami w jednym temacie jednocześnie pokazać. Oczywiście nie chodzi o rywalizacje czy konkurs piękności tych baniaków tylko o różne wizje różnych akwarystów na baniaki dla tych samych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości