• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki gatunek pielęgnicy trzymaliście najdłużej?

#20
(11-08-2020, 10:59 AM)Bartek80 napisał(a): Rozśmieszyliście mnie tym tematem. Z jednej strony jesteście ultraortodoksyjni pod kątem parametrów wody, wielkości zbiorników w przełożeniu na ilość ryb a z drugiej strony traktujecie swoje rybki jak dziecko zabawki. Rok dwa i następny gatunek. Poprzednie ryby idą "dalej" i gdzieś pewnie też mają się dobrze Undecided... Może w pielęgnicach mam małe doświadczenie ale w sumie to chyba w życiu nie oddałem rybki bo mi się znudziła. W moich 50l które miałem od małego trzymałem dwa Heteropneustes fossilis przez 15-20 lat (dokładnie nie pamiętam ale miałem je jako nastolatek a rodzice po mojej wyprowadzce trzymali akwarium przez wiele lat głównie dla nich i ostatni zdechł jakieś dwa trzy lata temu kiedy miałem około 36-37 lat!). Teraz wiem że to był dla nich drastycznie mały zbiornik, ale w sumie czy nie lepiej było dla nich przeżyć życie w jednym akwarium niż co kilka lat być przenoszonym z miejsca na miejsce. Mimo wszystko ich długość życia daje do myślenia i chyba nie miały jednak aż tak źle...
Gdzieś "dalej" ryby dorastające w naturze do 70cm, które męczyłeś przez 20 lat w 50l słoiku na pewno miały by lepiej niż u Ciebie.
Ryby prezentowane przez użytkowników, jeśli zmieniają właściciela to trafiają zazwyczaj do innych pielęgnicomaniaków z forum, którzy wiedzą jakie warunki im zapewnić.
Nie wiem czemu rozbawił Cię ten temat. To nic złego że wymienia się obsadę, redukuję czy przekazuje dalej ryby które przerosły akwarium właściciela.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaki gatunek pielęgnicy trzymaliście najdłużej? - przez dzikakuna - 11-08-2020, 11:18 AM

Skocz do:


Browsing: 5 gości