• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [CA]-1440l domek dla maluszków

Do poziomu zarybienia jaki ma u siebie Rusty Wessel jeszcze Ci daleko Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jesteś w stanie zrobić zdjęcie tego samca, tak, żeby w kadrze nie było innej ryby ?  
Ja wiem, że tam jest kupa litrów wody i w przeliczeniu na sztuki może nie ma przerobienia, i że ryby są ładne i zdrowe, ale .....  to jak z kobietą,  odpowiednio ubrana bedzie seksowniejsza niż całkiem naga.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-08-2020, 22:17 PM)Papja napisał(a): Do poziomu zarybienia jaki ma u siebie Rusty Wessel jeszcze Ci daleko Wink.


Nie znałem wcześniej chłopa. Z ciekawości zerknąłem na yt i rzeczywiście przerobienie w zbiornikach ma straszne. Ale wszystko mu się pięknie rozmnaża wiec rybom chyba to nie przeszkadza. Wink
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sąsiad mojej babci też w jednej izbie dochował się 8 córek i co jedną to ładniejsza byłaSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Goran, a może frytki do tego ? ?
Akwarium funkcjonuje w świetnej harmonii, więc nawet nie próbuje drażnić bestii.
27 ryb na 1500 l wody to raczej nie jest jakaś liczba kosmos. Do tego nastawiam się na straty przy pierwszym tarle vieji. Obecnie wygląda mi to na układ 3+8
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Spoko. Z gustem nie powinno się dyskutować.  Grunt, że tobie się podoba i tak ma być.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ryby same się zredukują jeżeli uznają, że jest ich za dużo. Są na takim etapie wzrostu że zamieszanie w obsadzie może być bardziej szkodliwe niż trzymanie ich nadmiernej liczby. Jeżeli będą wojny to trzeba będzie działać Okok Myślę że z czasem trzeba będzie ale to ocenisz sam.

Rusty ma przerybione akwaria, ale u niego ryby trafiają do danego akwarium i w nim pozostają. Samce redukują konkurentów itd. aż ustala się status quo, a potem tylko ew. odławia narybek. Smile

Akwarium wygląda super, jak z agresją Astatherosów?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Astatherosy, poza tarłem potulne baranki, przy tarle dramat, terroryści, potrafią zdominować 2-2,5 metra z akwarium...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam,
Dawno nic się tutaj nie pojawiało. Akwarium funkcjonuje sobie swoim własnym życiem. W sobotę była konkret robota - mycie korzeni myjką ciśnieniową z całego rocznego syfu. Poprzestawiałem je trochę, dołożyłem kamieni. Po podmiance zrobiła się mętna woda, w pierwszej chwili myślałem że to pierwotniaki, ale Ruki w moim temacie podpowiedział że wygląda to na zawiesine - faktycznie tak było. Podejrzewam że przegrzebanie dna i moja woda w studni jest tego przyczyną. Po dodaniu owaty problem ustępuje.
Wróciłem również do pierwotnego oświetlenia - diody COB 30 W 6500K, w połączeniu z purigenem który wyciągnął mi garbniki efekt jest piorunujący.
Parametry na dzień dzisiejszy to: no3-5,pH-7,5;po4 - 0,5; twardości już nawet nie mierzę ale są bardzo wysokie.
Ze zmian w najbliższych dniach to -
-wsadzę 1 kg maxspecta biosphere do siporaxu,
-planuję spróbować raz jeszcze z roślinami - zakupię 10-15 moczarek i 10-15 rogatków, może jakoś dadzą radę
-planuje kupić kilka sztuk helenek
-mam zamiar wsadzić dwie duże monstery w koszach i wyciąć w szybach nakrywowych paski po 10 cm celem wpuszczenia korzeni bezpośrednio do baniaka
Poniżej kilka fotek (w tym wycierająca się para vieji) i filmik z utarczek, w roli głównej szeryf prawego narożnika akwarium Smile Meeki mają w sobie to coś. Dorzucę jeszcze szarańczę na mix


   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Łojojoj, ładne masz już te Meeki. Całe akwarium oczywiście super.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości