Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[CA]-1440l domek dla maluszków - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [CA]-1440l domek dla maluszków (/thread-10278.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


[CA]-1440l domek dla maluszków - darkdivinity - 01-11-2019

Witam,
Nadszedł ten czas, iż wreszcie mogę zamieścić jakieś sensowne zdjęcia projektowanego od miesięcy akwarium. W tym miejscu chcę serdecznie podziękować użytkownikom barttsw, piotrK oraz tuptuś za pomoc na poszczególnych etapach powstawania akwarium, oraz mojej żonie że wytrzymała to wszystko psychicznie Big Grin. Bez rad pierwszego z kolegów wiele rzeczy poszłoby nie tak.
Osprzęt:
-akwarium 300x80x60 h, front i boki opti white, dno 15 mm dzielone, szyby 12 mm, wzmocnienia plus 3 spinki, wraz ze stelażem- wykonane u Przemka w Akwarium Szczecin
-sump 140x55x45 - okazał się trochę za mały ale jakoś sobie poradziłem z nadmiarem wody
-pompa aqua nova 9000 l/h ze sterownikiem
-falownik aqua nova nwm 8000 - również ze sterownikiem
-oświetlenie to 4 lampy szynowe studyjne z diodami cob 30 W
Żonowa hydroponika
-4 zestawy aquael versa garden - łączna długość ~224 cm, 48 donic z zielskiem połączonych ze sobą, za napędzanie odpowiedzialny jest mój stary wysłużony aquael turbo 1500 i zawór 4drożny z zaworami na każdym wyjściu na których reguluję sobie przepływ. Dodatkowo zainstalowałem doświetlenie w postaci 3 lamp ledowych 10 W planta grow z firmy smd led
Z racji, że pokrywa byłaby dość droga zastosowałem listwe chromowaną oraz szyby nakrywowe z otworami na węże odpływowe z hydro oraz jednym do karmienia. Minusem jest ich nieporęczność - coś za coś Haha
Wystrój to piach rzeczny około 250 kg, 300 kg kamieni oraz jeden byczy prawie 1,5 metrowy korzeń i kilka mniejszych gałęzi - na ten korzeń polowałem 3 tygodnie na rzece Wink
Jak można wyczytać w moich tematach bardzo bałem się o strop i wylewkę. I tutaj informacja dla pokrewnych, akwarium stoi w rogu między ścianą nośną a zewnętrzną, w piwnicy nie ma śladów po ścianach/suficie żeby coś się działo. Przekrój to 14 cm betonu c20 oraz zbrojnie (co i jak nie mam pojęcia). Wylewka to standard z mixokreta, 10 cm styro eps nie mam pojęcia jaki i 8 cm betonu (cement z piachem) plus krateczki zbrojeniowe. Ugięła się lekko pod sumpem, około 0,5 cm więc tragedii nie ma. Akwarium waży lekko ponad 3 tony
Jak widać korzenie ostro dają garbnikami. Akwarium wystartowało 17nastego. Okazało się że w mojej studniczance mamy nh4 więc bakterie od razu załapały. Z nagłego wzrostu no2 poza skale (testy jbl) no2 na dzień dzisiejszy wynosi od 0,05 do 0,1. Jeśli spadnie do soboty wieczór do poziomu 0,025 w niedzielę wybieram się po ryby.
No3 jest niewykrywalne - podejrzewam że to kwestia hydro.

W lewym rogu koło komina jest wąż od doprowadzenia wody do zielska, macie jakieś pomysły jak go zasłonić ?

Wężami od hydro się nie martwię, czekamy aż bluszcze zaczną się po nich piąć.

Proszę o jakieś sugestie odnośnie wystroju, jutro, jak się uda, jest ostatni dzień na poprawki Smile
Stelaż czeka na stolarza, obiecał że do 15 listopada będę miał obicie, trzymam kciuki że się wyrobi Boisie

   
   
   
   
   
   

I kilka fotek placu boju, dobrze że mam młodziutkiego kuzyna i ogarnął kolegów w sile wieku Smile

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


RE: [CA]-1440l domek dla maluszków - sensej - 01-11-2019

Lubie CASmile będzie z tego świetne akwarium!


RE: [CA]-1440l domek dla maluszków - darkdivinity - 01-11-2019

Dzięki, fajnie usłyszeć coś miłego po takiej masie roboty jaką miałem przy tym akwarium Big Grin
Samo płukanie piachu mieszadłem to 3 dni po 5 godzin Sad


RE: [CA]-1440l domek dla maluszków - bpiotrow13 - 01-11-2019

Super opis i zdjecia, a sam projekt genialny. Koniecznie wrzucaj aktualizacje. W takim akwarium ryby musza pięknie funkcjonowac.


RE: [CA]-1440l domek dla maluszków - piotrK - 02-11-2019

Ekstra, dawno na forum nie było takiego projektu, aż miło poczytać Okok

O widoczny wąż bym się nie martwił, przy tej ilości zieleniny prędzej zacznie ci ona wychodzić na pokój Big Grin

Możesz dodać jeszcze trochę kamieni, jeżeli masz je jak zabezpieczyć. Będzie kozak akwarium. Już jest.

Jeżeli masz zdjęcia z budowy samej hydroponiki, to wrzucaj je tutaj śmiało, na pewno parę osób chętnie się czegoś jeszcze dowie.


RE: [CA]-1440l domek dla maluszków - mattija2 - 02-11-2019

Mega projekt. A Bartka zawsze warto słuchaćBig Grin


RE: [CA]-1440l domek dla maluszków - darkdivinity - 02-11-2019

Jutro jadę po rybska to pofoce Smile
Koledzy jak myślicie. Purigen faktycznie zagłodzi mi rośliny jak jutro wpadną ryby ? Garbniki mnie dobiją Sad


RE: [CA]-1440l domek dla maluszków - mikezetfirst - 03-11-2019

Czekamy na fotorelacje
Co do purigenu to uwazam ze nie
Bardziej hydro


RE: [CA]-1440l domek dla maluszków - wet-aqua - 03-11-2019

Robi bardzo dobre wrażenie. Gratuluje realizacji interesującego projektu.


RE: [CA]-1440l domek dla maluszków - filas - 03-11-2019

Piękna bańka Smile
Mam nadzieję, że nie straci z uroku po zarybieniu bo nie mam pojęcia co zamierzasz wpuścić.
Więcej kamieni Panie, więcej Wink