• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240l][Ameryka Centralna]

#1
[240l][Mix-Centralna].
120x40x50

Światło:
Gro Lux 30W T8
Aquastar 30W T8

Filtry:
Fluval 205
Eheim 2217 Plus

Grzanie:
150W

Dane:
7.2 PH
4 KH
7 GH
Azotyny niewykrywalne
~5 NO3

Co pływa?
-4x Pielęgnica Nikaraguańska
-5x Meeka
-6x Bocja siatkowana... Nie mam serca oddać
-Zbrojniki niebieskie, parka
-6x Sterbai

Zielone:
-Nurzaniec
-Pistia
-Żabienica
-Anubiasy
-Inne służące za obiekt demolki zamiast powyższych.

Dodatki:
Napowietrzacz z Shy niebieskim podświetleniem.


Bardzo zależy mi na pomocy w doborze skał i minerałów, nie mam bladego pojęcia o tych kwestiach i kupowałem na zapewnienie sprzedawcy.
Dokopałem się do magisterki Fredericka M. Swaina o jeziorze Nicaragua i są tam wymienione typy skał i formacji ale nie wiem jak to przełożyć na nazwy handlowe. Czy może po prostu nawiązać kontakt z osobą z tamtego rejonu i zapłacić za wysyłkę? Nie znam stosowanych praktyk doświadczonych akwarystów.


[Obrazek: dsc08097x.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
To może podaj te nazwy. A nóż ktoś Ci pomoże.

Ten napowietrzacz .....Dodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No jeśli będziesz chciał użyć dokładnie takiego samego rodzaju skał to może być ciężko, ale często zwykłe szare otoczaki spełniają zadanie, i wyglądają identycznie jak te skały, które można zobaczyć pod wodą.

Tak nawiasem, to w akwarium jest trochę za ciasno jak na tyle ryb. Ciekaw jestem co powiedzą Ci, co mieli nikaraguańskie, ale moim zdaniem jak podejdą do tarła to inne ryby mogą mieć przerąbane.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Czy usunięcie Sterbaików i Bocji załatwi sprawę przestrzeni? Zbudowałem 12 jaskiń na potrzeby Meek i Nik, Bocje i Sterby siedzą po mniejszych szczelinach zwykle, a i tak dominant Nikaraguańskiej nie daje dostępu do prawego kąta akwarium Smile.

Aaach Panowie i Panie czy Kobaltosan to dobry pomysł?

Skały mogą się sprawdzić ale nie wiem czy nie oddadzą czegoś do wody?
Przepiszę z PDFa skały, Alluvium, Pyroclastic rock, Miocene rock, Cretoceus rock.


Generalnie posiłkuję się PDFem na licencji common.
http://digitalcommons.unl.edu/cgi/viewco...m.swain%22
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
jasny gwint, skład kamieni chciałbyś dopasować żeby było biotopowo ale co z roślinami? Ciężko będzie chyba o takie rodzaje skał u nas, ja również proponuję posiłkować się jedynie wzorcem wizualnym, poszukaj filmów, zdjęć z jeziora i jedynie w ten sposób dobieraj rodzaj kamlotów.

Poszukaj tematu o nikaraguańskich i doklej zdjęcia swoich, napisz też coś więcej o nich Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Już szukam Smile, a rośliny obawiam się, że będą ciągle rozwalane bez względu na rodzaj. Pewnie stanie na Nurzańcach i Anubiasach mimo chęci.

Temat o Nikach zszedł na behawior to dodam tutaj, zastanawiam się czy wedle starszej literatury mam osobnika z przodków Kostarykańskich i 3 Nikaraguańskich czy też po pewnie 10 pokoleniach nie ma to znaczenia?
Gdzieś czytałem, że Niki wcinają korzonki i rośliny podczas tarła - w moim odczuciu robią to bez przerwy, chyba, że to wina Manado i łatwiej je odkrywają dzięki temu.
[Obrazek: lokd.jpg]

Uploaded with ImageShack.us


To jest chyba samiec, patrząc na zalążki tłuszczowe głowy? Z drugiej strony to samice są bardziej kolorowe u Nik?
[Obrazek: razon.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[Obrazek: dwak.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[Obrazek: trzyj.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ciekawi mnie skąd pomysł na tego typu podłoże, przy takiej obsadzie? Chyba jak któraś z pielęgnic mocniej machnie płetwą to masz niezłą mgiełkę w wodzie Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Big Grin faktycznie lubią wzbudzać, z drugiej strony często przesiewają i wypluwają w związku z tym nie mogłem dać żwirku. Piasek zaś mi nigdy nie leżał i strasznie się brudził... Również co czyszczenie filtra, wywalam niestety "dwa kubki" Manado zassane do środka przez Eheim.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
To może jakiś prefiltr z gąbki na wlot Eheima? Szkoda zabijać bakterie w kuble przez ten syf. Choć z drugiej strony, pewnie musiałbyś go (prefiltr) czyścić co kilka dni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(09-03-2012, 13:27 PM)Heisler napisał(a): Big Grin faktycznie lubią wzbudzać, z drugiej strony często przesiewają i wypluwają w związku z tym nie mogłem dać żwirku. Piasek zaś mi nigdy nie leżał i strasznie się brudził... Również co czyszczenie filtra, wywalam niestety "dwa kubki" Manado zassane do środka przez Eheim.

Co znaczy, że Ci nie leżał? Brudzenie - tu Twoje manado jest tylko pozornie czyste, wszelkie klocki czy inne zabrudzenia bedziesz mógł łatwiej zlokalizować i usunąć na piasku. Z początku posta można wywnioskować ze bardzo chcesz się trzymać biotopu. Ja ewidentnie wymieniłbym manado na piasek, będzie to z pożytkiem dla pielęgnic jak i naturalniej bęzie wyglądać.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości