• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma barlowi

Pisz a my poczytamy czasami te wypociny Wink

Tymczasem strzeliłem taką fotkę Smile
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przy jakiej wielkości rozmnażaliście młode barlowi?Wczoraj widziałem zaloty a dziś młoda samiczka (ok 5 cm) złożyła ikrę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(24-05-2018, 22:57 PM)schmeichel napisał(a): Przy jakiej wielkości rozmnażaliście młode barlowi?Wczoraj widziałem zaloty a dziś młoda samiczka (ok 5 cm) złożyła ikrę.

5cm to wydaje się już zupełnie dorosła rybka, przy 3-4cm to bym się zastanawiałSmile
Daj znać, co z tego wyszło.
----------------

U mnie kakadu się rozpłynęły i kilka podczepiło się pod barlowi i wpływają razem. Niestety są wyraźnie większe i się boję, żeby kiedyś nie zaczęły ich zjadać. Odłowiłem około 100 maluchów kakadu a i tak akwarium opanowane przez nie. Dziwne, że ani druga samiczka kakadu ani barlowi ich nie zjadają, bo pływają już zupełnie swobodnie wszędzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dziś już widzę ok 4 jajeczek ale nie dziwi mnie to ponieważ w zbiorniku są zbrojniki. Pochwal się kakadu w odpowiednim temacie,jakie to pokolenie?:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(25-05-2018, 20:32 PM)schmeichel napisał(a): Dziś już widzę ok 4 jajeczek ale nie dziwi mnie to ponieważ w zbiorniku są zbrojniki. Pochwal się kakadu w odpowiednim temacie,jakie to pokolenie?:-)

Chłopie ogarnij głodomorów, bo ja od Ciebie chce DNASmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Barlusie przyspieszyły wyścig zbrojeń. Rosną teraz szybciej niż większość Kakadu. Nie ma między nimi w ramach gatunku takich różnic we wzroście. 
Największe Barlusie maja 1,5cm a namniejsze 1cm a największe Kakadu jakieś 2,2 a najmniejsze (których jest dosłownie kilka) poniżej 1cm.
Nie ma też żadnych dających się zauważyć strat, więc jestem mega zadowolony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(04-06-2018, 18:17 PM)silveroak napisał(a): Barlusie przyspieszyły wyścig zbrojeń. Rosną teraz szybciej niż większość Kakadu. Nie ma między nimi w ramach gatunku takich różnic we wzroście. 
Największe Barlusie maja 1,5cm a namniejsze 1cm a największe Kakadu jakieś 2,2 a najmniejsze (których jest dosłownie kilka) poniżej 1cm.
Nie ma też żadnych dających się zauważyć strat, więc jestem mega zadowolony.

Byłem,widziałem:-)Akwaria dla barlusi i kakadu są piękne a ryby mają tam jak w raju.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(10-06-2018, 23:59 PM)schmeichel napisał(a):
(04-06-2018, 18:17 PM)silveroak napisał(a): Barlusie przyspieszyły wyścig zbrojeń. Rosną teraz szybciej niż większość Kakadu. Nie ma między nimi w ramach gatunku takich różnic we wzroście. 
Największe Barlusie maja 1,5cm a namniejsze 1cm a największe Kakadu jakieś 2,2 a najmniejsze (których jest dosłownie kilka) poniżej 1cm.
Nie ma też żadnych dających się zauważyć strat, więc jestem mega zadowolony.

Byłem,widziałem:-)Akwaria dla barlusi i kakadu są piękne a ryby mają tam jak w raju.
Miłe słowo z rana, to zawsze dobry początek dnia! Dzięki. Dobrze, że się poznaliśmy i rozmnażamy te łobuzy!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cała przyjemność po mojej stronie:-)Ja dopiero łapię z nimi doświadczenia i próbuję sił, natomiast Ty już osiągnąłeś pierwsze sukcesy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Barlusie cały czas grzeczne, ale powoli zaczynają kombinować. Liczę na nowe tarło, bo Kakadu już pływają w nowej chmarze maluchówSmile
Tak wyglądają małe Barlusie, z tyłu jeden z kilku niedobitków Kakadu, których nie udało mi się odłowić z tego zbiornika.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości