• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma barlowi

Nie ma takiej opcji Smile

A tak serio to zostałem z dwoma samicami gotowymi do tarła i trzema samcami wiec zastanowie sie nad oddaniem jeszcze jednego samca ze zdjęć. Ale musze to przemysleć Wink Cały czas mam również moją najstarsza parkę z najwiekszym 12cm-wym samcem ale one sa juz na emeryturze i siedza same w spokoju.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Chciałbym pokazać co za cudeńka dostałem od Łojca, ale zdjęcia nie są moją mocną stroną. Nie krzyczcie za ich jakość zbyt mocno. 

   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Gratulacje Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Samica ma kolory i na pewno niedługo się wytrze Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-04-2018, 19:48 PM)tatakuby napisał(a): Samica ma kolory i na pewno niedługo się wytrze Smile
Siedzi w tej długiej dziupli z kory i nie dopuszcza w pobliże nikogo poza największym samcem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i co tam u moich" ryb? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W akwarium sporo się dzieje. 
Ustaliła się hierarchia. W tym momencie jest tłoczno. 
W akwarium pływają:
1) Barlowi 3 samce i 2* samiczki
2) Kakadu samiec + 2 samiczki
3) około 30 otosków
*niestety trzeciej samiczki nie widziałem od dnia kiedy ją odebrałem. Nie mam już nadziei, że się chowa. Musiała wyskoczyć, właśnie kończę żałobę, bo nie mogłem sobie darować, że pewnie czegoś nie dopilnowałem. Po wpuszczeniu poszedłem niedługo spać a powinienem siedzieć i doglądać jakiś czas.

Generalnie wszystko teraz wygląda bardzo dobrze, aczkolwiek akwarium jest zdominowane przez największego samca Barlowi z samiczką. Pilnują mniej więcej 3/4 powierzchni akwarium. Pozostała cześć to rewir parki  Kakadu. Inne ryby przemykają chyłkiem. Mam gotowe dwa akwaria, do których trafi parka Barlowi i coś nowego, ale trzymam je jeszcze na wypadek szansy na podchowanie maluchówSmile

Od wczoraj pływają maluchy Kakadu a mojej ulubionej kruszynce Barlowi mało się pyszczek nie rozerwieSmile


   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Spokojnie. Ja kiedys nie widziałem samiczki przez dwa miesiące i byłem pewien że padła , aż któregos razu wypłyneła jakby gdyby nic Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Po ilu dniach przekładacie narybek do innego akwarium, jak chcecie odchować? Chce żeby, jak najwięcej przeżyło zmianę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-05-2018, 06:06 AM)silveroak napisał(a): Po ilu dniach przekładacie narybek do innego akwarium, jak chcecie odchować? Chce żeby, jak najwięcej przeżyło zmianę.
Ja prawie nigdy nie odławiałem. W baniakach gdzie były same odchowanie prawie 100%-towe. W 450-tce z norberti też odchowałem tyle że mniej. To naprawdę świetni rodzice i warto im dać szansę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości