• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Artykuł o mrocznych stronach akwarystyki ;)

#11
Dot, ja skomentowałem inny post tego pana i szczerze powiem, że wygląda to jeszcze gorzej niż przy tym artykule Tongue. Z jednej strony krytykuje trzymanie duzych ryb, gdzie są ludzie którzy potrafią im zapewnić odpowiednie warunki, z drugiej nie uznaje cyklu azotowego Wink.

Mój komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/21893781/jest-...iejetnie-/

Mój wpis, gdzie odpisuję na notkę:
https://www.wykop.pl/wpis/21946537/nie-s...%CA%96-ma/
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ludzie którzy robią shitstormy są,byli i będą.
Ludzie którzy zakładają zbiornik w jeden dzień i go zarybiają też byli,są i będą. Jak dla mnie nie ma sensu "walczyć" z takimi ludźmi i psuć sobie krew. Lepiej usiąść przed baniakiem.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No, faktycznie "mroczna" ta akwarystyka, pewnie dla tego, że autor ciemny jak tabaka w rogu. Poczytałem/ przejrzałem inne "wypracowania". Zęby mnie rozbolały od tych głupot. I dlatego nie mam fejsbuka i nie siedzę na wykopie. Szkoda czasu i zdrowia na brązoweburze. Takiego mesjasza akwarystyki i tak się nie nawróci. Szkoda, że czytają to być może dzieci i wdrażają te bzdury.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Adrian, Ty tu shitstormerów nie mieszaj, bo nam uwłaczasz... Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A ja myślę, że chociaż szczątkowo warto prostować głupoty, kolportowane masowo: przez sprzedawców, fora i artykuły, samych akwarystów... serio w temacie art. takich jak ten toczą się dyskusje na poważnie na forach akwarystyczno-towarzyskich, powiedzmy - trochę mniej zaawansowanych, jeśli chodzi o stan wiedzy użytkowników, niż C.pl.
Papja - z tym blogiem to fajny pomysł Wink (ten sprzed 4 miesięcy na Wykopie)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Kiedyś dyskutowałem z tym gościem, chociaż może to za dużo powiedziane - wyglądało to raczej jak gadanie do ściany.
To jest klasyczny przykład człowieka, któremu wydaje się iż jest "pomazańcem" i jego "prawdy objawione" są jedynie słuszne. Próbowałem, bo koleś mieni się "biotopowcem" (weź 40 litrów betonowej kranówy, wrzuć garść patyków, co się nawinie to do bigosu rybnego i "włala" masz biotop czarnych wód). Odpuściłem sobie Big Grin

Teraz traktuję jego "artykuły" jako lokalny folklor (koleś jest spod Poznania) i tyle. 
Niereformowalny typ, bez wiedzy, bez chęci zdobywania wiedzy (akwarystyka już się wszystkiego dowiedziała sto lat temu, a teraz to "wiedza" koncernów, które chcą nas okraść!) i bez krzty samokrytycyzmu, który notabene autorytarnie "odbiera" prawo dyskusji o warunkach dla ryb, jeśli jesz mięso (hipokryto! zabójco!). Wink

Taki "lokalny mistrz świata i okolic".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tacy samozwańczy władcy lemurów też są potrzebni. Wtedy można zdać sobie sprawę że z nami nie jest jeszcze tak źle Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(26-05-2017, 10:03 AM)tuptuś napisał(a): Tacy samozwańczy władcy lemurów też są potrzebni. Wtedy można zdać sobie sprawę że z nami nie jest jeszcze tak źle Big Grin
W punkt Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ten jegomość teoretycznie się uciszył w chwili obecnej z tego co się wydawowywowuje. Tak czy siak temat sam w sobie jest bardzo chwytliwy i niestety biorą się za niego osoby albo nastawione czysto ideologicznie (I tutaj mam na myśli nie tylko Vivy, Empatie wszelakie i podobne) ale też osoby niby ze środowiska, które jeśli się za coś wezmą to zepsują albo wyjdzie coś im zupełnie inaczej niż chcieli. W młodszej siostrze akwarystyki czyli w terrarystyce co jakiś czas ten temat się dyskutuje i nie jest on żadną tajemnicą, różnica jest taka, że biorą się za ten temat wszyscy nie tylko takie osoby i stronnictwa jak wyżej ale też naukowcy, zawodowcy czy osoby o stosownym poziomie merytorycznym. W akwarystyce cichosza bo nikt nie potrzebuje omówić tego i owego. Dlaczego ważne aby tego nie zaniedbywać? Przykładowo dlatego - w okolicach wakacji 2019 oburzony lekarz Dawid Ciemięga uaktywnił się w sposób jednoznacznie negatywny plując na osoby zajmujące się chowem i hodowlą zwierząt egzotycznych. Bił mocno w terrarystykę ale i akwarystyce się mogło dostać. Bycie po właściwej stronie w jednym temacie (tu szczepień ludzi) nie chroni jak widać przed byciem totalnym denialistą w innych. To wcale nie jest niegroźne. Takie pokręcone jednostki potrafią się doskonale organizować a w dalszej kolejności wpływać na zmianę prawa. Gdyby to były zmiany idące w kierunku dobra zwierząt to byłoby super ale tutaj możemy być nieomal pewni, że nad dobrem zwierząt ważniejsze będzie wybujałe ego samozwańczch "obrońców prawdy". Taki jest fragment jednego z jego postów bijących w opiekunów i hodowców zwierząt egzotycznych:


"Należy sobie też zadać pytanie, dlaczego to jest w ogóle legalne ? Dlaczego legalnie można krzywdzić zwierzęta dla naszej rozrywki? Dlaczego sprzedawanie ptaków i innych dzikich zwierząt jest legalne? Uważam, że nie powinno.

Dlatego wraz z grupą pewnych osób, prawdziwych miłośników dzikiej przyrody będziemy realizować w niedalekiej przyszłości projekt, który będzie miał na celu to zmienić. Jednym z moich życiowych celów, będzie właśnie tego dokonać. Jak dotąd, nie było jeszcze czegoś, co bym sobie założył i tego nie osiągnął, więc ci którzy żyją z wyzysku wobec dzikich zwierząt, będą mieć z pewnością wcześniej czy później problem."


Także ten, temat musi być ogólnie dyskutowany, dyskutowany merytorycznie tak aby można było przekazać w łatwy do zrozumienia i ogólnego odbioru przekaz dlaczego akwarystyka jest dobra, w czym może pomóc, jakie są jej pozytywne oraz negatywne strony. Tak coby można było przedstawić całościowy obraz i to najlepiej da całych poszczególnych grup i gatunków zwierząt. Naturalnie sam temat jest bardzo rozległy i tyczy się też przykładowo problematyki gatunków inwazyjnych ( W terrarystyce polskiej nikt nie działa w tym zakresie aktywniej od Bartka Gorzkowskiego z Lubelskiego Egzotarium, który zajmuje się tematyką inwazyjnych gatunków żółwi w Polsce. Odpowiednika akwarystycznego na tym samym poziomie nie mamy a przynajmniej ja nie znam i żaden przeciętny akwarysta również)


Także ten, to nie jest robienie z igieł wideł tylko coś nad czym realnie warto się pochylić. Coś co jest oczywiste dla nas nie musi być wcale oczywiste dla innych. Głos wszelakich idoli mas może być znacznie bardziej przekonujący od pojedynczych merytorycznych głosów i tego musimy się ustrzec. 

Tak coby nie było, że całkiem offtopuję to głos w tamtej dyskusji pod tamtym postem zajął między innymi Papja Wink
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(03-11-2019, 16:11 PM)Mesjah napisał(a): Naturalnie sam temat jest bardzo rozległy i tyczy się też przykładowo problematyki gatunków inwazyjnych ( W terrarystyce polskiej nikt nie działa w tym zakresie aktywniej od Bartka Gorzkowskiego z Lubelskiego Egzotarium, który zajmuje się tematyką inwazyjnych gatunków żółwi w Polsce. Odpowiednika akwarystycznego na tym samym poziomie nie mamy a przynajmniej ja nie znam i żaden przeciętny akwarysta również)

Rafał Maciaszek(Kumak) właśnie realizuje projekt poświęcony obcym rybom w naszych wodach.
-> http://www.kumakshrimp.pl/lowca/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości