• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375] Ameryka Południowa

#11
Podnosiłeś temperature i robiłeś podmiany ?
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(20-05-2018, 21:41 PM)Kamil_M napisał(a): Jak na razie po dwóch dawkach tropical ichtio kropki na kiryskach jak były tak są. Jutro trzecia dawka.

Srodki na ospe dzialaja chyba na pasozyty unoszace sie w toni, a nie te na rybie. Trzeba czekac i obserwowac.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Temperatura podniesiona do 28*C, przed kolejną dawką robię podmianę 20%. Zastanawiam się, czy wkład w filtrze może absorbować mi lek? Zaznaczam, że nie mam tam węgla, tylko matrix. Bo kolor wody po wlaniu leku utrzymuje się przez godzinę, a potem się klaruje. Tak powinno być?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(21-05-2018, 07:45 AM)Kamil_M napisał(a): Temperatura podniesiona do 28*C, przed kolejną dawką robię podmianę 20%. Zastanawiam się, czy wkład w filtrze może absorbować mi lek? Zaznaczam, że nie mam tam węgla, tylko matrix. Bo kolor wody po wlaniu leku utrzymuje się przez godzinę, a potem się klaruje. Tak powinno być?
Matrix powinien być teoretycznie chemicznie neutralny. Zmętnienie po podaniu leku może znikać, to nic złego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Kurację przedłuż, lek podawaj wieczorem, po zgaszeniu światła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wprawdzie nie na ospe a na plesniawke ale uzylem tego po lekturze kilku obcojezycznych for internetowych *szwedzkich , norweskich , holenderskich* . Oczywiscie lek nie jest cudownym eliksirem na wszystko ale na plesniawke dziala super co sam sprawdzilem . Z tego co wyczytalem na ospe tez spokojnie daje bardzo dobre rezultaty. Moze sprobuj ten specyfik ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Leki na ospę z błękitem wytrącane są z wody przez garbniki i przechodzą do osadu. Próbowałem kiedyś CMF-u używać w garbnikowanej wodzie, wytrącenie natychmiastowe niemalże i zero efektu leczniczego. Nie wiem, jak ICHTIO.


(20-05-2018, 22:45 PM)bpiotrow13 napisał(a):
(20-05-2018, 21:41 PM)Kamil_M napisał(a): Jak na razie po dwóch dawkach tropical ichtio kropki na kiryskach jak były tak są. Jutro trzecia dawka.

Srodki na ospe dzialaja chyba na pasozyty unoszace sie w toni, a nie te na rybie. Trzeba czekac i obserwowac.

Tak, działają na formę znajdującą się w wodzie. Dlatego trzeba kilka dni stosować, żeby wszystkie uwolniły się do wody, bo mają konkretne cykle, które skracają się wraz ze wzrostem temperatury wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wczoraj dałem trzecią dawkę. Mam wrażenie że jest jakiś progres, u kiryska który miał największą ilość kropek jest ich chyba trochę mniej, u pozostałych co najwyżej jakieś pojedyncze. Tyle że kropki te lepiej widać wieczorem przy sztucznym świetle. Przy dziennym trudno się czegokolwiek dopatrzeć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
ja tez polece Ci polaczenie skalary + gujany, w swoim 300 l sam sam mam Rio nanay + guianacara Geayi od Patryka J. obecnego tutaj Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Patryk J. brzmi jak wycięty żywcem z kryminału Rotfl.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości