• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 375 l 150/50/50 towarzysze dla paletek

#18
Nie jest to wszystko ani takie proste a tym bardziej jednoznaczne. W tym przypadku ktoś potrzebuje praktycznej porady a to jest najważniejsze. Ponieważ poświęciłem wiele lat na hodowlę ryb z rodzaju Symphysodon a Corydoras zawsze były bliskie mojemu sercu pozwolę sobie na komentarz.
Zacznę od Corydoras , w większości przypadków utrzymujemy ryby pochodzące z hodowli akwariowej , zaadoptowane do różnic temperatur w stosunku do ich pierwotnego środowiska naturalnego. Większość gatunków doskonale toleruje temp. 27-28 C przy której dyskowce ( paletki ) czują się ok. Wtedy  "chłodniejsze" Corydoras potrzebują dość intensywnego napowietrzania i sensownego ruchu wody ( ich zdolność pobierania powietrza z powierzchni wody jest w stanie kompensować niedobór tlenu tylko bardzo krótko). Jeżeli chodzi o dyskowce jestem zwolennikiem utrzymywania tych ryb bez innych towarzyszących gatunków ale również w moich akwariach towarzyszyły im Corydoras. Tworzenie BW nie jest również konieczne przy hodowli dzikich ryb (Symphysodon) a tym bardziej hodowlanych i trzeba to rozważyć One po prostu lubią duże podmiany wody i dopasowane do ich potrzeb żywienie. Najważniejsze są stabilne parametry wody i unikanie stresu o różnym pochodzeniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Obsada 375 l 150/50/50 towarzysze dla paletek - przez wet-aqua - 05-04-2018, 21:25 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości