• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pleśniejąca ikra czy bezpłodność pielęgnic

#1
Witam Szanownych Akwarystów,
Miałem ostatnio problem. Mianowicie dobrała mi się młoda parka Pielęgnic Miodowych, samica złożyła ikrę na kamieniu, wszystko wyglądało fajnie, ryby strzegły gniazda, kopały obok dołek i... ikra spleśniała. Czytałem, że Miodowe powinny wykluć się po maks 3 dniach, minęły 4 dni i nic się nie wykluło z czasem cała ikra stała się biała i pokryta pleśnią.
Zacząłem się zastanawiać jaka mogła być przyczyna i doszedłem do takich wniosków: tydzień wcześniej skończyłem kurację przeciwko ospie rybiej (Ichtio Tropicala), na którą zachorowały świeżo przyniesione Akary Electric Blue. Miodowe nie zachorowały, ale kuracja została przeprowadzona w akwarium ogólnym bez odławiania ryb, więc też im się dostało lekiem. Wiem, że od zieleni malachitowej ryby mogą mieć problemy z bezpłodnością, ale jednak samica jakoś złożyła tą ikrę (jaj było na oko kilkaset).
Czy możliwe jest, że samiec stał się bezpłodny po tej kuracji? Czy ta bezpłodność będzie trwała, czy minie? A może macie jakieś inne pomysły co się stało? Zaznaczam, że obie rybki miałem z tego samego źródła (sklep). Z góry dzięki wam za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.

A tak z ciekawości, jest to tylko moje gdybanie, ale czy istnieje możliwość, że dobierze się para homoseksualna( w tym wypadku dwie samice), bo obydwie pielęgnice są niemalże identyczne... Podczas składania jaj nie stwierdziłem, czy składa tylko jedna czy obie, bo jak się zorientowałem ,to już wszystko było złożone. Natomiast mam pewność, że obydwie ryby były "aktywne" podczas wycierania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Pleśniejąca ikra czy bezpłodność pielęgnic - przez Kondri6 - 18-02-2018, 17:27 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości