• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [260 l][Ameryka Południowa] Pielęgniczki

#1
Zawsze chciałem mieć pielęgniczki z czarnych wód i miałem zamiar postawić 112 l dla jakiegoś haremu. Pojawiła się jednak opcja wstawienia czegoś większego i uporządkowania trochę lokalizacji moich zbiorników, wpisującej się w forumowy trend schodzenia do podziemi (piwnicy). Zdjęcia całości wstawię w swoim czasie, a tymczasem poniżej początki mojego nowego zbiornika.

Ostatecznie stanęło na 260 l. Co do obsady, to niedawno pytałem o to na forum i wyszła mi taka wstępna propozycja, zarezerwowana już u mpawa:

Apistogramma eremnopyge 3+3
Carnagiella strigata albo marthae ok. 20

Może jeszcze nannostomus, ale nie jestem pewien.

Chytry plan mam taki, żeby zalać jutro zbiornik, częściowo starą wodą, na razie bez filtra. Filtr już się zaszczepia w starym zbiorniku. Pochodzi tak ze 2 tygodnie, a potem jeszcze tydzień w docelowym zbiorniku i chciałbym wpuścić już ryby.

Wszelkie uwagi mile widziane, w szczególności do ustawienia korzeni. Szczegóły poniżej.

1. Litraż i wymiary akwarium.

Aquael glossy 120 (120x40x63) 260 l

2. Oświetlenie.

Fabryczne, chyba 3x18 w, ale nie wiem czy będę używał wszystkiego.

3. Filtracja.

Eheim 350 t

4. Inny sprzęt.

brak

5. Parametry wody.

Zaleję RO i wodą z istniejącego zbiornika, twardości wyjdą znikome, a ph sam nie wiem.

6. Użyte dekoracje.

Korzenie z allegro, piasek EBI, dorzucę kilka kokosów.

7. Obsada akwarium.

Jak wyżej.

8. Ew. rośliny.

Planuję: wąkrotka, salwinia, pistia

I zdjęcia:

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[260 l][Ameryka Południowa] Pielęgniczki - przez bpiotrow13 - 31-12-2017, 00:21 AM
RE: [260 l][Ameryka Południowa] Pielęgniczki - przez Ramirez Dolores - 31-12-2017, 20:46 PM
RE: [260 l][Ameryka Południowa] Pielęgniczki - przez Ramirez Dolores - 05-01-2018, 17:38 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości