• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [120l] [Azja] Akwaterrarium dla krabów Geosesarma dennerle i G.hagen

#7
(21-08-2017, 20:59 PM)Bastet napisał(a): W pojemnikach i dołkach na rośliny koniecznie zrób otwory w najniższym punkcie - umożliwi to odpływ ewentualnych nadmiarów wody.

Żeby "liana pozostała giętka daruj sobie cement, wystarczy silikon grubszą warstwą plus na to torf.

W zbiorniku, który urządzałam użyłam ziemi kokosowej do oblepiania konstrukcji. Ma ona jednak tę wadę, że jest jałowa. Pomyśl więc zawczasu czym będziesz nawozić rośliny (chodzi głównie o potas, żelazo i mikro). Najlepsze byłoby dożywianie dolistne (znajoma kwiaciarka doradza Florovit - bo naturalny, ale używam nawozów akwarystycznych).
Część lian będzie na stałe, wtedy je pocementuję, a część faktycznie zostawię tylko z silikonem (te które by przeszkadzały przy ewentualnej manipulacji). Pewnie zastosuję różne materiały jako dekorację (torf, włókno kokosowe, korę do storczyków), żeby było bardziej naturalnie. Nawozić planowałam wodę w akwarium, a ta z kolei miała nawozić część nadziemną. Florovit też może wypróbuję. Zobaczę jak będzie rosło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [120l] [Azja] Akwaterrarium dla krabów Geosesarma dennerle i G.hagen - przez lidiotka - 21-08-2017, 21:12 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości